SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR

Beylikdüzü Belediyesi, hayvan sevgisini eğitimle çocuklara öğretiyor.

HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR
Bu haber 29 Mart 2017 - 11:46 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İlçedeki İlkokul 3. Sınıf öğrencilerini okullarında ziyaret eden Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Hayvan Sevgisi ve Sağlığı Eğitimi” veriyor. Sokaktaki dostlarla nasıl iletişim kurulması gerektiği, hayvan türleri gibi bilgiler sunumlarla anlatılıyor.

Her yıl İlkokul 3. Sınıf öğrencilerini okullarında ziyaret ederek, “Hayvan Sevgisi ve Sağlığı Eğitimi” veren Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri bu yıl da eğitimlerine devam ediyor. Sokaktaki dostlarla iletişimin inceliğinden hayvan türlerine; A’dan Z’ye detaylı yapılan anlatımlarla çocuklar hayvanları yakından tanıyor.

Eğitimlerde, evcil hayvanların insan yaşamıyla uyumu, hayvanların hareketlerinin neler anlattığı ve tarihsel süreçleri örneklendirildi. Hayvanları doğal hayatlarından koparıp, insan yaşamının içine dahil etmenin yanlış olduğu anlatıldı. Çocuklara, tanımadığı bir köpekle karşılaştığında sahibine sormadan bir köpeğe dokunulmaması, bağlı olan veya yemek yiyen bir köpeğin yanına gidilmemesi, koşmadan, bağırmadan, bir şey atmadan, sevgi ile bakmak gerektiği ifade edildi. Aksi halde koşarken düşüp yaralanmak, korkmak ya da ısırılmak gibi ciddi zararlar görülebileceği çocuklarla paylaşıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA