SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

HERKES İÇİN KÜTÜPHANE

Beylikdüzü Belediyesi’nin yer aldığı Bill ve Melinda Gates Vakfı ile Hacettepe Üniversitesi Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi’nin girişimiyle başlatılan “Herkes İçin Kütüphane” projesi kapsamında kütüphanelere yeni donanım ve yazılımların teslim edilmesiyle uygulama sürecine gelindi. 2016 Aralık ayı itibariyle kütüphane üyelerine yönelik Bilgi Teknolojileri Uygulamaları Eğitimleri başladı. Beylikdüzü Belediyesi, bu çerçevede 15 bilgisayar hibe alma hakkı kazandı.

HERKES İÇİN KÜTÜPHANE
Bu haber 02 Aralık 2016 - 11:43 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Beylikdüzü Belediyesi’nin yer aldığı; Bill ve Melinda Gates Vakfı ile Hacettepe Üniversitesi Teknokent Teknoloji Transfer Merkezinin girişimiyle başlatılan “Herkes İçin Kütüphane” projesinde önemli adımlar atıldı. Kütüphanecilik alanında verilmekte olan hizmet kalite standartlarını yükseltmeyi hedefleyen Beylikdüzü Belediyesi, kurumsal üyesi olduğu Hacettepe Üniversitesi Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezi  ve Melinda&Bill Gates Vakfı ortak projesi “Herkes İçin Kütüphane” hibe programları çerçevesinde 15 bilgisayar hibe alma hakkı kazandı.  Proje kapsamında eğitim ve tanıtım programları yüklü bilgisayarların yanı sıra internet erişim cihazları ve yazılımları,  “Herkes İçin Kütüphane” Proje Koordinatörlüğü tarafından Beylikdüzü Belediyesi’ne teslim edildi.

6 Ay Eğitim Aldılar

Projeye 2016 Mayıs ayında üye olan Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kütüphane personelleri Beylikdüzü’nde yaşayan vatandaşlara çağdaş ve gelişen teknolojiyle uyumlu hizmet vermek üzere  6 ay süren Herkes İçin Kütüphane Projesi Eğitim Programlarını tamamladı. Resmi sloganı “Yerel Dönüşüm Kentsel Erişim”  olan   ‘Herkes İçin Kütüphane Projesi’ kapsamında Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren kütüphanelerde bulunan Bilgi Erişim Merkezlerinde kütüphane üyelerine temel bilgisayar eğitimlerinin yanı sıra, e-devlet, e-belediye hizmetleri başta olmak üzere ücretsiz  “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Becerileri Eğitimi” veriliyor.

Doğru Bilgiye Hızlı ve Kolay Erişim…

Eğitim Programında güvenli internet kullanımı, e-devlet uygulamaları, e-belediyecilik işlemleri, ofis programları eğitimleri, özgeçmiş hazırlama, iş başvurusunda bulunma, hastane randevusu oluşturma, açık eğitim programları, web sitesi ve sunum hazırlama teknikleri, doğru bilgiye erişim, araştırma teknikleri vb. konuları içeriyor. Merkez Kütüphane Koordinatörlüğü, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi ve Özgecan Aslan Kütüphaneleri’nde verilen eğitimler, her yaştan kütüphane üyelerinin faydasına sunulacak. Herkes İçin Kütüphane Programı ile Beylikdüzü kütüphaneleri, sadece toplum merkezlerine dönüşmekle kalmayıp, aynı zamanda kadınlara, yaşlılara, gençlere, işsizlere, engellilere ve kırsal kesimlerde yaşayanlara, ekonomik gelişme, eğitim, iletişim ve kültür konularında kazanımlar sağlayacak. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler 444 09 39 NO’lu Çağrı Merkezi’ne ulaşabilirler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA