SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

HERKES İÇİN KÜTÜPHANE PROJESİ

Büyükçekmece Belediyesi Kutadgu Bilig Kütüphanesi, öğrencilerin ve kitapseverlerin akınına uğruyor.

HERKES İÇİN KÜTÜPHANE PROJESİ
Bu haber 17 Şubat 2017 - 14:27 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Bünyesinde bulundurduğu 30 bini aşkın kitap ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere her türlü kaynak imkanı sağlayan kütüphanede zaman zaman kuyruklar oluşuyor.

“Herkes İçin Kütüphane Projesi”

Türkiye’nin ve İstanbul’un en kapsamlı ve en çok kitaba sahip kütüphanelerinden biri olan Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi bünyesindeki Büyükçekmece Belediyesi Kutadgu Bilig Kütüphanesi 50 kişilik oturma ve okuma alanının yanısıra dünyanın önde gelen kütüphaneleriyle online olarak okuyucularına kitap okuma imkanı sağlıyor. Büyükçekmece Belediyesi’nce uygulamaya konulan “Herkes İçin Kütüphane” projesi de her gün yüzlerce kişiyi Kutadgu Bilig Kütüphanesi çatısı altında buluşturmaya başladı.

Hıfzı Topuz kitaplarını bağışladı

Lise öğrencilerinin üniversite sınavlarına hazırlandığı şu günlerde en büyük desteği yine kütüphane aracılığıyla sağlıyorlar. Üniversite sınavlarına hazırlanan gençler farklı kaynakların yanısıra ücretsiz internet ve bilgisayar aracılığıyla her türlü bilgi ve belgeye de ulaşabiliyor. Kütüphanedeki kitap sayısı 30 bini aşarken Gazeteci –Yazar Hıfzı Topuz tarafından bağışlanan 1050 adet kitap kütüphanenin zenginliğine zenginlik kattı.

Akgün: Hıfzı Topuz’a teşekkür ediyorum

Kütüphaneye Büyükçekmecelilerin gösterdiği ilginin kendisini son derece mutlu ettiğini ifade eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Kütüphanemiz her geçen gün daha da büyüyüp gelişiyor. Bunun nedeni kültürlü ve okumayı seven bir nüfusa sahip olmamız. Bizde onların bu duyarlılıklarını göz önünde bulundurarak kütüphanemizi sürekli modern çağın gerektirdiği biçimde güncelliyoruz. Türkiye’nin önemli gazeteci ve yazarlarından sayın Hıfzı Topuz’un kütüphanemize bağışladığı kitaplarda bizim açımızdan son derece mutluluk vericidir. Kendisine Büyükçekmece Ailem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükçekmece Belediyesi Kutadgu Bilig Kütüphanesi hafta içi saat 09:30 – 19:30, Cumartesi günleri ise 09:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA