SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

HİZMETTE SINIR YOK

Beylikdüzü Belediyesi 2015’te kurulan “Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü” kapsamında yoksullukla mücadelesini sürdürüyor.

HİZMETTE SINIR YOK
Bu haber 17 Ekim 2017 - 14:19 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Sosyal işlevselliğini yerine getiremeyen ya da yerine getirmekte büyük zorluk yaşayan, bu yönüyle sosyal sorunları oluşturan nüfus gruplarına; maddi, manevi, ruhsal ve duygusal destekler sunan Beylikdüzü Belediyesi, bireyler arası yoksunlukları, fırsat eksikliklerini ve bireysel haklardan yoksunluğu azaltmayı hedefliyor.

Beylikdüzü ilçe sınırlarında yaşayan bireyler için “Gıda Bankası”, “Dosteller” giyim ve ikinci el ev eşyası mağazası, yakacak ve eğitim desteklerinin yanı sıra, çocuklara bayramlarda giyim yardımı sağlıyor. Ayrıca ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi yaşlı ve engelli vatandaşlar için evlere sıcak yemek, evde öz bakım, kuaför ve temizlik hizmetleri ücretsiz olarak sunuluyor. Beylikdüzü Belediyesi ayrıca, madde bağımlısı bireylerin sosyal hayata kazandırılması ve tedavileri için çalışmalarını sürdürürken, aile ve toplum refahını arttırmak üzere, “Aile Danışma Merkezi” kurumunu ihdas etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA