SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İBB TREN KAZASINA EKİP GÖNDERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Başkan Uysal’ın talimatıyla Tekirdağ Çorlu ilçesi yakınlarında meydana gelen tren kazasına müdahale için 11 kurtarma aracı ve 24 kurtarma personeli gönderdi.

İBB TREN KAZASINA EKİP GÖNDERDİ
Bu haber 09 Temmuz 2018 - 10:28 'de eklendi.

Türkiye, dün akşam Tekirdağ’ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi’nde yolcu treninin 5 vagonunun raydan çıkması sonucu meydana gelen facia ile sarsıldı. Sabaha kadar sürdürülen arama- kurtarma çalışmalarının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, üzücü olayda 24 kişinin öldüğünü açıkladı. Yaralanan 318 kişiden 194’ünün ayakta tedavi edildiğini, 124’ünün ise çeşitli hastanelerde tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Tekirdağ’ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi yakınlarında meydana gelen kazada, yolcu treninin 5 vagonunun devrildi. Yaralıların olduğu belirtilen kazada, sağlık ekipleri olaya müdahale etmeye başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Başkan Mevlüt Uysal’ın talimatıyla alarma geçti. Tren kazasına müdahale için kaza bölgesine 11 kurtarma aracı ile 24 kurtarma personeli gönderdi.

İstanbul İtfaiyesi kaza bölgesine kurtarıcı araçları ile 2 adet aydınlatma kulesi de sevk etti. 11 itfaiye aracı kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

İstanbul İtfaiyesi’nin 6X6 kurtarma araçları kaza bölgesinde çalışmalara başladı. İBB Yol Bakım Daire Başkanlığı da 2 kurtarıcı vinç, 1 paletli iş makinesi, 1 tane lastikli loder, 1 tane mazot tankeri ve 10 personel ile tren kazası bölgesine intikal ediyor.

İSKİ ise, 50 ve 80 ton kaldırma güçlerine sahip iki ayrı vinci Tekirdağ Çorlu yakınlarındaki olay yerine sevk etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA