SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İBRAHİM ÖZORAL ANILDI

Büyükçekmece Belediyesi, “Ustalara Saygı Gecesi” projesi kapsamında geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Türk müziğinin önemli Bestekarı İbrahim Özoral, anısına saygı gecesi düzenledi.

İBRAHİM ÖZORAL ANILDI
Bu haber 07 Şubat 2017 - 11:26 'de eklendi.

Behiye Aksoy, Zeki Müren, Emel Sayın, Bülent Ersoy, Gönül Yazar, Ziya Taşkent ve Mustafa Sağyaşar gibi Türk Sanat Musikisi’nin dev isimlerinin unutulmaz eserlerinin bestekarı Özoral, ayrıca oldukça başarılı senaryolara da imza atmıştı.

Özaral’ın bestelediği şarkılar söylendi

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İbrahim Özoral’in eşi Gönül Özoral ve oğlu Feridun Özoral da katıldı. Şefliğini Cengizhan Sönmez üstlendiği Büyükçekmece Musiki Derneği korosu ve konuk sanatçılar Neslinay Çınar ve Çiğdem Güven, İbrahim Özoral’ın gönüllerde taht kuran bestelerini seslendirdi.

“Büyükçekmece’nin en önemli sanatçısıydı”

“İbrahim Özoral Türkiye’nin en önemli bestekarlarından ve sanatçılarından birsidir” diyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün konuşmasına şöyle devam etti: “Öncelikle bu geceyi hazırlayan emeği geçen birbirinden kıymetli sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Müziğe ilkokul çağlarında başlamış.  Büyükçekmecemizin en değerli sanatçısıydı. 1952 de İstanbul Belediye Konservatuarı’na girmiş. 500 e yakın şarkı bestelemiş, döneminin ünlü sanatçılarından dersler almış. Bu 20 sene zarfında sesiyle, sazıyla hizmet vermiş. Geceyi onurlandıran ve konsere yoğun ilgi gösteren sanatsever büyük Büyükçekmece aileme teşekkür ediyorum. Bu vesileyle usta müzisyen merhum İbrahim Özoral’ı saygı ve özlemle anıyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA