SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İLAHİ VE KASİDELER MEST ETTİ

İLAHİ VE KASİDELER MEST ETTİ
Bu haber 29 Mayıs 2017 - 13:17 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Küçükçekmece Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği programda, Türk sanat ve tasavvuf müziğinin önemli isimlerinden Ahmet Özhan verdiği konserle vatandaşlara doyumsuz anlar yaşattı.

Atakent Mahallesi Selçuklu Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleşen etkinliğe, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

“BAŞKAN KARADENİZ’E TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Küçükçekmeceli sevenleri ile buluşan Türk sanat ve tasavvuf müziğinin önemli ismi Ahmet Özhan, Ramazan ayının manevi iklimine uygun eserlerini dinleyicilerin beğenisine sunarak, ”Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız. Beni her şeyinizden çok sevmedikçe de imanınız kemale ermez.” Bu derin mana taşıyan Hadis-i Şerif’teki irfana cümlemiz sahip olalım. Bu tür bir sevgiyi anlayalım ve bir yaşam şekli haline getirelim. Bize bu gönül alışverişini yapma imkanı sağlayan Küçükçekmece Belediye Başkanımız Temel Karadeniz’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ramazan Ayı’nın manevi iklimine uygun ilahi ve kasideler seslendiren Özhan; “Gül Yüzünü Göreyim Ya Resulallah, Can Allah Canan Allah, La İlahe İllallah, Güzel Aşık Cevrimizi Çekemezsin Demedim Mi, Biz Aşığız Biz Ölmeyiz Çürüyüp Toprak Olmayız” eserlerini icra etti. Etkinliğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlar ise ilahilere eşlik ederek hep bir ağızdan söyledi. Etkinlik sonunda ise, Başkan Karadeniz, Ahmet Özhan’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

“RAMAZAN AYININ BEREKETİYLE SIRILSIKLAM OLMANIZI DİLİYORUM”

Ramazan ayı boyunca etkinliklerin devam edeceğini vurgulayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz sanatçıya teşekkür ederek, Küçükçekmecelilere, “Rabbim, Ramazan ayının bereketini, hikmetini ve irfanını üzerimize dolu dolu yağdırsın inşallah. Ramazanın bereketiyle sırılsıklam olmanızı diliyorum” sözleriyle seslendi.

RAMAZAN BOYUNCA SOKAK İFTARLARI VE ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

Selçuklu Sosyal Tesisleri Amfi Tiyatro’da Ramazan ayı boyunca her gece  geleneksel gölge oyunu, Türk tasavvuf müziği konserleri, meddah, canlı karagöz oyunları Küçükçekmecelilerle buluşacak. Öte yandan, Münip Engin Noyan, Mustafa Karataş, Nihat Hatipoğlu, Necmettin Nursaçan gibi önemli isimlerin sohbetlerinin yanı sıra, İbrahim Sadri, Celal Bakar & Tuncay Kemertaş, Sami Özer, Halil Necipoğlu da ilahi ve dinletileriyle Küçükçekmecelilerle birlikte olacak. 21 mahallede gerçekleştirilecek iftar yemeklerine ek olarak, bölgedeki sitelerde komşuluk ilişkilerini güçlendirmek amacıyla iftar programları da düzenlenecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA