SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İLK KAVUN VE BAMYA ÜRETİCİSİ BELLİ OLDU

Selimpaşalı çiftçiler Teyfik Atasoy ve Bülent Özcan, sezonun ilk Topatan Kavunu’nu ve Bamya’sını yetiştirerek Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a hediye etti.

İLK KAVUN VE BAMYA ÜRETİCİSİ BELLİ OLDU
Bu haber 10 Haziran 2018 - 11:31 'de eklendi.
Bu yılın ilk topatan kavunu ve bamya yetiştiricisi olan Teyfik Atasoy ve Bülent Özcan, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı makamında ziyaret ederek ilk mahsulleri hediye etti. Topatan Kavunu ve Bamya Festivali’ne hazırlandıklarını söyleyen Selimpaşalı çiftçiler, her yıl olduğu gibi bu yıl da iddialı olduklarını dile getirerek, çiftçiye tarla desteğinden, fide desteğine kadar her konuda yardımcı olan Işıklar’a teşekkürleri dile getirdi.

IŞIKLAR TEBRİK ETTİ

Başkan Işıklar, yılın ilk Topatan Kavunu ve Bamya üretici olan Teyfik Atasoy ve Bülent Özcan’ı tebrik etti. Selimpaşa’da yıllar sonra yeniden başlatılan festival geleneğinin bu yıl da sürdürüleceğini dile getiren Başkan Işıklar; “Kavun ve bamya gibi bölgesel özellikleri olan ürünlerimizin üretilmesi konusunda ısrarlıyız. Topraklarımızı polis, asker, zaptiye yöntemleriyle değil; üreterek, o toprağın değerini bilerek koruyacağız. Tarım yoksa gelecek yok” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA