SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İmamoğlu oyunu ailesi ile birlikte kullandı

Millet İttifakı’nın CHP’li İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu, oy kullanmaya eşi ve oğlu ile birlikte geldi. İmamoğlu Ailesi, oy kullanmak için sıralarının gelmesini bekledi. Beylikdüzü’ndeki Haldun Taner İlkokulu’nda 1382 numaralı sandıkta oylarını kullanan aile, basına birlikte poz verdi.

İmamoğlu oyunu ailesi ile birlikte kullandı
Bu haber 31 Mart 2019 - 12:22 'de eklendi.

İmamoğlu, basının büyük ilgisi altında gerçekleşen oy kullanma işleminin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı ve ilk mesajını, ”Çok mutluyum. Bu süreci yaşatmaktan çok onur duyuyorum. Bugün final günü. Aslında bir yönden de yeni bir başlangıç günü. Umut ediyorum, günün sonunda bir kişinin bile burnu kanamadan, sıhhatli, sağlıklı, güvenli, huzurlu bir seçim günü yaşayalım” sözleriyle verdi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimleri için oy kullanmaya, eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ile birlikte geldi. Beylikdüzü Haldun Taner İlkokulu’na gelen İmamoğlu Ailesi, oylarını vermek için sıraya girdi. İmamoğlu, seçimde görev alan sandık görevlilerine başarılar diledi. Oy kullanma kabinine ilk olarak İmamoğlu girdi. Oyunu kullanan İmamoğlu, zarfı sandığa atmak için, eşini ve oğlunu bekledi. İmamoğlu Ailesi, gazetecilerin yoğun ilgisi altında oylarını kullandı ve ilk mesajlarını da oy kullandığı sınıfta verdi: ”Hayırlı olsun şehrimiz için, İstanbul’umuz için. Bir yerel seçim ve İstanbul için çok güzel bir netice olacağını umut ediyorum. Bu bir yerel seçim, 5 yıl boyunca İstanbul’un hem de Türkiye’nin tüm kentlerinin güzel bir yönetimle buluşması ve de inşallah demokrasinin, herkesin kucaklandığı, mutlu olduğu, huzurlu olduğu, milletçe keyif aldığımız şehirlerin olduğu ve başta bütün bunların İstanbul’da yaşanmasını diliyorum. Umuyorum, İstanbul en yoğun katılımlı oyu kullansın. Umut ediyorum, günün sonunda bir kişinin bile burnu kanamadan, sıhhatli, sağlıklı, güvenli, huzurlu bir seçim günü yaşayalım.”

Vatandaşlardan alkışlı destek

İmamoğlu Ailesi, sınıftan çıktıktan sonra oy kullanmak için sıra bekleyen vatandaşlarca alkışlarla karşılandı. Vatandaşlarla bol bol ”selfie” yapan İmamoğlu, koridorlarda zorlukla ilerleyebildi. ”Ekrem Başkan” tezahüratı eşliğinde okuldan çıkan İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı:

Oyunuzu kullandınız, neler hissediyorsunuz?

Mutluyum. Güzel bir kampanya dönemi geçti. Keyifli, mutlu, huzurlu, kendi açımızdan, tek bir olumsuz cümle kurmadan, insanlara umut vererek, şehri anlatarak, İstanbul’un neler beklediğini yine İstanbullu’ya hissettirerek, olağanüstü keyifli bir 102 gün, bugün 103’ncü gün aslında. Çok mutluyum. Bu süreci yaşatmaktan çok onur duyuyorum. Tabi bugün final günü. Aslında bir yönden de yeni bir başlangıç günü. Umut ediyorum tüm İstanbul, en yoğun biçimde oy kullanır. Geleceği olan 5 yılın en düzgün şekilde yönetileceğine olan kararlılığını göstereceği yer sandık. Tabi bizim kararlılığımız belli. Hem yönetmeye hem de 5 yılın daha iyi geçmesi yönünde hazırlığımıza inanarak, güvenerek. Günün sonunda kimsenin burnu kanamasın. Sandıklara atılan oyların aynı şekilde sayıldığı, neticeye dönüştüğü, tüm tereddütlerin ortadan kalktığı ve inşallah bütün Türkiye’de de aynı şekilde geçsin. Türkiye’miz ve İstanbul’umuz için hayırlı, uğurlu olsun.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA