SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İMAMOĞLU RESMEN ADAY

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

İMAMOĞLU RESMEN ADAY
Bu haber 27 Eylül 2017 - 11:59 'de eklendi.

AK Partili Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’ndan istifa etmesinden ardından,  İBB’de başkanlık yarışı başladı.  Perşembe günü İBB Meclis üyelerinin yapacağı seçim öncesinde partilerin adayları arasında ilk açıklamayı CHP yaptı. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

CHP’nin İBB Başkan adayı olarak gösterilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Beni aday gösteren başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, partimizin üst yönetimine, İstanbul’daki belediye başkanlarımıza, Parti Meclisi üyelerimize, ilçe başkanlarıma, Beylikdüzü’ndeki çok değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum.

İSTANBUL’A ÖZENLİ YÖNETİM VAAT EDİYORUM

Bu onurlu göreve layık olmaya çalışacağım. Önümüzdeki 18 ay için bu göreve talip olduğum için İstanbul’a büyük projeler sunacak değilim. Ben İstanbul’a özenli bir yönetim vaat ediyorum. Atılacak adımların özenli yapılmasının sözünü veriyorum.

İstanbul’un denizine havasına özen gösteren bir yönetim vaat ediyorum.

YENİ NESİL BİR BELEDİYECİLİK VAAT EDİYORUM

İstanbul’a yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyorum. 39 ilçenin hiçbirini birbirinden ayırmayan bir yönetim vaat ediyorum. Seçilmiş belediye başkanlarının seçilmişliğine saygı duyan bir yönetim vaat ediyorum.

Kimsesizlerin kimsesi olacak sosyal belediyecilik vaat ediyorum.

Benim hayalimdeki İstanbul ulaşılabilen, yürünebilen , gezilebilen bisiklete binilebilen, kentte yaşayan herkese mutlak eşitlik sağlayan, sokak hayvanlarına özen gösteren, dünya için turizm ve ticaret merkezi, girişim dostu bir İstanbul.

KAYNAK: GERÇEK GÜNDEM

22008135_1418915704892592_83080727333731763_n

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA