SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İMAMOĞLU’NDAN MORAL ZİYARETİ

Hasta, Yaşlı ve Engelli Bakıcılığı Eğitimi alan kursiyerleri ders sırasında ziyaret eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çok değerli bir alanda uzmanlaştıklarını belirterek, “Beylikdüzü’nde sağlık alanındaki bu ihtiyacın kendi insan kaynağımızdan karşılanıyor olması da çok önemli.” dedi.

İMAMOĞLU’NDAN MORAL ZİYARETİ
Bu haber 15 Mart 2017 - 10:33 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile ilçedeki vatandaşlara yönelik Hasta, Yaşlı ve Engelli Bakıcılığı Eğitimi düzenleniyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan eğitimlerden birine iştirak eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kursiyerleri eğitim programına katılımlarından dolayı tebrik etti. İlçedeki artan nüfus sonucu hasta, yaşlı ve engelli bakımı alanında yaşanan ihtiyaca da dikkat çeken İmamoğlu, vatandaşlara sunulan sağlık hizmetlerinin nitelikli olmasını istediklerini belirterek, “Bu alanda görülen açığı kendi insan kaynağımız ile kapatmamız çok önemli. Çok değerli bir iş için buradasınız.” dedi.

Konuşması ile kursiyerleri motive eden Başkan İmamoğlu, tüm kursiyerlere Atatürk Takvimi hediye etti. Programa ayrıca Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Güven Avcı ve Müdür Yardımcısı Semi Kırca katıldı. Hafta içi her gün düzenlenen ve toplam 400 saatten oluşan Hasta, Yaşlı ve Engelli Bakıcılığı Eğitimleri, Sağlık İşleri Müdürlüğü Konferans Salonu’nda devam ediyor. 5 ay sürecek eğitimlerin ardından toplam 18 kursiyer, bir sınava tabi tutulacak. Sınavı geçenler ise uluslararası geçerliliği olan bir sertifika almaya hak kazanacak ve programdan mezun olacak. İlerleyen aylarda ayrıca Bebek Bakıcılığı ve Hasta Bakıcılığı eğitimleri de başlayacak. 18 yaşını tamamlamış, okur yazarlığı olan herkes bu eğitimlere katılabilecek. Detaylı bilgi için 444 09 39 NO’lu Çağrı Merkezi hattına ulaşılabilir.

evde-bakim-kursiyer-ziyareti-4

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA