SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İNŞAATI TAMAMLANDI

Türk basketbolunun efsanesi Aydın Örs’ün, adının ilk kez bir mekana verildiği kapalı spor salonunun yapımı Beylikdüzü Belediyesi tarafından tamamlandı.

İNŞAATI TAMAMLANDI
Bu haber 25 Eylül 2017 - 12:02 'de eklendi.

Beylikdüzü Eğitim Vadisi’nde bulunan binanın alt katında yurt, üst katında ise spor salonu yer alıyor. Salon, yeni eğitim-öğretim döneminde kullanılabilecek.

Beylikdüzü Belediyesi’nden büyük vefa örneği.29 yıllık antrenörlük kariyerine tam 20 kupa sığdıran ve basketbol tarihinde ülkemize Avrupa Kupası kazandıran ilk teknik adam olarak tarihe geçen Aydın Örs’ün ismi, Beylikdüzü Belediyesi tarafından yaptırılan kapalı spor salonuna verildi. Böylelikle Aydın Örs’ün ismi ilk kez bir mekana verilmiş oldu.  İnşaat çalışmaları tamamlanan ve kısa bir zaman içinde hizmete açılacak olan kapalı spor salonu geleceğe başarılı gençler yetiştirecek.

İki katlı inşa edilen binanın alt katı yurt olarak dizayn edilerken üst katında ise spor salonu yer alıyor. Toplamda 1400 m2’ye sahip spor salonunda 4 tane soyunma odası, 1 antrenör odası, 1 toplantı ve sunum odası, 1 fitness odası ve 4 duş yeri bulunuyor. Basketbol sahası 600 m2’lik bir alana sahip. Saha aynı zamanda gerektiği durumda voleybol sahasına da dönüştürülebiliyor. Binanın, 80 m2’lik Yaşam Vadisi 2. Etaba bakan bir teras manzarası da mevcut.

Öncesinde Efsane koç Örs, ilçeye gelerek Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte kapalı spor salonunda incelemelerde bulunmuş, “Hayattayken böylesi bir onur yaşamak elbette ki herkese nasip olmuyor. Bu tesisten alt yapılar ile Beylikdüzü İstanbulspor Basketbol takımı istifade edecek. Alt katı da yurt binası oluyor. Türk sporuna hizmet eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” diye açıklamalarda bulunmuştu.

aydin-o%cc%88rs-kapali-spor-salonu-4

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA