SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İSRAİL KORKAKSIN DİYORUZ YA BOŞA DEMİYORUZ

Kudüs ziyaretinin ardından Türkiye’ye dönmek istediği sırada yasa dışı şekilde Tel Aviv’de gözaltına alınan Ebru Özkan, bir ay süren tutukluluk süresinin ardından serbest bırakıldı ve Türkiye’ye döndü.

İSRAİL KORKAKSIN DİYORUZ YA BOŞA DEMİYORUZ
Bu haber 16 Temmuz 2018 - 10:40 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Kudüs’e gerçekleştirdiği 3 günlük ziyaret sonrası Türkiye’ye dönmek istediği sırada Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı’nda 11 Haziran’da gözaltına alınan Türk vatandaşı Ebru Özkan, 11 Temmuz’da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Bir aylık tutukluluk süresinin ardından serbest bırakılan Özkan, yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması sonrası Türkiye’ye döndü.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla gece saat 00.30 sıralarında İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen Ebru Özkan’ı ailesinin yanı sıra Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Bir ay süren ayrılığın ardından ailesine ve yakınlarına kavuşan Özkan, havalimanının VİP bölümünde yakınlarıyla kucaklaştığı sırada göz yaşlarına hakim olamadı.

ÜLKENE HOŞ GELDİN NENE HATUN

Atatürk Havalimanı’na gelen Ebru Özkan’ı karşılayanların arasında Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’de vardı. Alatepe, İsrail korkaksın diyoruz ya boşa demiyoruz. Filistin’e turist olarak giden günümüzün Nene Hatun’u Erzurumlu Ebru Özkan kardeşimizin bir demet gülün yakışacağı ellerine kelepçe ayaklarına da pranga vurmak suretiyle 18 gün isnatsız bir suçlamadan tutuklu olarak gözetim altında tutması korkaklığının bir emaresi olmaktan başka bir şey değil.
Mahkemelerdeki asil duruşu Ebru Özkan’ın gücünün, 15 Temmuz gibi önemli bir tarihte ülkemize dönmüş olması da Türkiye’nin gücünün bir nişanesi.
Nene Hatun ülkene hoş geldin’ dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA