SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İSTANBUL DÜNYA KENTLERİNİ GERİDE BIRAKTI

Avrupa Birliği ülkelerinin 16’sından daha büyük bir ekonomiye sahip olan İstanbul, Financial Times’ın “Geleceğin Avrupa Kentleri ve Bölgeleri / 2018-2019” raporunda “Güney Avrupa Kentleri” kategorisinde birinci oldu.

İSTANBUL DÜNYA KENTLERİNİ GERİDE BIRAKTI
Bu haber 03 Ağustos 2018 - 12:22 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İngiltere merkezli ekonomi gazetesi Financial Times’ın yayını olan FDI-Magazine tarafından yapılan Geleceğin Avrupa Kentleri ve Bölgeleri / 2018-2019 araştırması sonuçları açıklandı. Yatırım ortamındaki gelişim, ekonomik kalkınma ve iş ortamındaki büyüme gibi kriterlere göre hazırlanan rapora göre İstanbul; Barcelona, Madrid, Milan, Lizbon, Roma gibi kentleri geride bırakarak Güney Avrupa 1.’si oldu.

Doğrudan yabancı yatırım ve yatırım teşvik ile ilgili alanlarda uzman bir merkez olan FDI-Magazine tarafından yapılan araştırmada 150 Avrupa Bölgesi ve 301 Avrupa kenti değerlendirildi.

Avrupa’daki şehirlerin ekonomik, iş ve finansal gücüne göre sıralaması yapılan çalışmada İstanbul, yatırımcı dostu kentler sıralamasında da 301 Avrupa kenti arasından 9. seçildi.

Değerlendirme Çeşitli Kriterlere Göre Yapıldı

Araştırmada bölgelere ve şehirlere verilen puanlar; ekonomik potansiyel, insan kaynakları, fiyat etkilenmeleri, yaşam kalitesi ve doğrudan yabancı yatırım için en uygun maliyetli kavramlarının da aralarında olduğu kriterlere göre verildi.

Financial Times’ın raporundaki diğer kategoriler aşağıdaki gibidir

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA