SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İstanbul organik tarım merkezi olacak

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Şile’de çeşitli temaslarda bulundu.

İstanbul organik tarım merkezi olacak
Bu haber 03 Mart 2019 - 15:51 'de eklendi.

AK Parti Şile İlçe Başkanlığı’nı ardından da MHP Şile İlçe Başkanlığı’nı ziyaretlerini basına kapalı olarak gerçekleştiren Yıldırım, daha sonra Üsküdar Caddesi’ndeki dükkanları gezdi ve esnafla sohbet etti. Taksi durağına uğrayarak, gelen telefona cevap veren Yıldırım, üzerinde AK Parti afişlerinin bulunduğu bir taksiyi de kısa süre kullandı.

Yıldırım, Şile Belediye Meydanı’nda ilçeye yapılan hizmetlerin toplu açılış törenini gerçekleştirdi ve halka hitap etti. Yıldırım, millete hizmet etmenin kendileri için en büyük şeref olduğunu, bunun içinde her gün yeni projelerin açılışını yaptıklarını ya da yeni projeler açıkladıklarını söyledi.

Şile hep yeşil kalsın
Şile’nin yeşil alan bakımından İstanbul’un bir numaralı ilçesi olduğuna dikkati çeken Yıldırım, şöyle devam etti: “Şile eskiden çile ile anılırdı. Şile-İstanbul Otoyolu’nu sizin için yaptık. Güle güle kullanın. Ama unutmayın yolların kralı yok, yolların kuralı var. Şile, yüz ölçümü itibarıyla İstanbul’un en büyük üçüncü büyük ilçesi. Nüfus olarak ise 38. ilçesi. Şile’den daha az nüfusu olan ilçe ise Adalar. Şile hep böyle yeşil kalsın. O güzel köyleriyle, sahiliyle ve hepsinden önemli o güzel insanlarıyla hep böyle kalsın istiyoruz.”

Yeryüzü Pazarı örnek
Yıldırım, halkın desteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesi halinde akıllı belediyecilik sistemini başlatacaklarını, insanların sorunların kendilerine ulaşmadan çözeceklerini anlattı. İş başına geldikten sonra Şile için hayata geçirecekleri çok projeleri olacağını vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:
“Plajlarımızın doğal güzelliğini bozmadan çok daha güzel işler yapacağız. Yeni bir balıkçı barınağını da yine Şile sahiline kazandıracağız. Reislerin ekmek, takaların rızık kapısını hep birlikte daha da güçlendireceğiz. Halk plajları yenilenecek.
Seyir iskelesi, sahil yolu düzenlenmesine devam edilecek. Kamp alanları ve bisiklet yolları, konaklama tesisleri, buradaki dokuyu bozmadan yapılacak. Yeryüzü Pazarınız var. Doğal sebzeyi meyveyi tarladan direkt tüketicilere ulaştırıyorsunuz. Üreten de alan da satan da memnun. Şimdi, bu projeyi yeni dönemde İlhan Ocaklı ile biraz daha ileri boyuta taşıyacağız Şile’yi. Şile İstanbul’un organik tarım merkezi olacak. Buradan ilan ediyorum. İstanbul’un organik ürünlerini niye binlerce kilometre öteden getirelim? Burnumuzun dibinde Şile’de bunu pekala yapabiliriz. Buradan yetişecek ürünler, Şile’den Anadolu gıda üssünden İstanbullulara iletilecek.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA