Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın elişi ve hobi alanında ilk ve tek ticaret fuarı TUCH EXPO 2016, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. 11 Aralık’a kadar sürecek fuarda, ulusal ve uluslararası katılımcı firmalar, profesyoneller ve hobiseverler ikinci kez buluşuyor.

Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen TUCH EXPO, profesyonellere yeni anlaşmalar yapacakları, hobiseverlere ise vizyonlarını genişletecekleri bir platform sunuyor. Türkiye’nin bu alanda sahip olduğu potansiyeli değerlendirmek amacıyla düzenlenen fuar, bu yıl çok daha zengin bir içerikle ziyaretçilerini ağırlıyor. İlki yoğun ilgi gören organizasyon, 11 Aralık tarihlerine kadar İstanbul Fuar Merkezi’nde devam edecek. Nako El Örgü İplikleri’nin ana sponsorluğunda düzenlenen fuar; sektördeki moda ve trend ürünlerin, yeni fikirlerin, özgün çalışmaların, eğlenceli etkinliklerin buluşma noktası olacak.

100’ün üzerinde katılımcıdan A’dan Z’ye geniş ve renkli sergi profilinin yer aldığı fuarda yerli ve yabancı yeni katılımcılarla daha geniş bir ürün yelpazesi sergileniyor. Fuarda, elişi ve hobi dünyasındaki en yeni trendler, ürünler ve moda tasarımlar gözler önüne sergileniyor. Fuarda unutulmaya yüz tutmuş ve teknolojinin gelişmesiyle etkisi kaybetmiş el sanatları da unutulmadı. Alanında uzman öğretmenler tarafından icra edilen elsanatları uygulamaları, öğrenmek isteyen ziyaretçilere gösteriliyor.

Uluslararası iş platformu TUCH EXPO, ilk iki gün iş insanlarının bir araya gelerek iş anlaşmaları yapabilecekleri; son iki günde ise katılımcıların markalarını, modayı ve yeni trendlerini nihai tüketiciye tanıtabilecekleri bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkıyor. Katılımcı ve ziyaretçilerin, dünyanın dört bir yanından gelen meslektaşlarıyla bağlantılar kurup, ilişkilerini kuvvetlendireceği fuarda geleceğin tasarımcıları da vizyonlarını genişletiyor. Hobilerinden keyif alırken bunu kazanca dönüştüren girişimciler de fuarda yerlerini alma fırsatını yakalayabiliyor.