SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İSTANBUL’DA LALE ZAMANI

Silivri ve Şile’nin köylerinde ve Konya-Çumra’da yetiştirilen, tamamen Yerli ve Millî Laleler, 350 bin Aileye istihdam sağladı.

İSTANBUL’DA LALE ZAMANI
Bu haber 16 Nisan 2017 - 11:32 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Toplam, 1.731 m2 ölçülerinde, 564 bin lale kullanılarak yapılacak Lale Halısı, Sultanahmet Meydanı’nda bu yıl üçüncü kez İstanbullularla buluşacak.

Kültürümüzün önemli bir sembolü olan lale, ait olduğu topraklarda bir kez daha açıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki 2005 yılında ‘İstanbul lalesiyle buluşuyor!’ sloganıyla gerçekleştirilen ve bu yıl 12.si düzenlenen İstanbul Lale Festivali; sergi, sempozyum, canlı performanslar gibi çeşitli etkinliklere sahne olacak.

İstanbul’da parklar, korular ve ana caddeler başta olmak üzere ilçe belediyelerinin talepleri doğrultusunda semt parkları dahil olmak üzere toplam 26 milyon 500 bin adet lale soğanı dikildi. 73 türü ağırlıklı olmak üzere, toplam 160 Tür Lale Dikimi gerçekleştirildi.

30 Nisan’a kadar devam edecek festival kapsamında Emirgan Korusu, Kadıköy Göztepe 60. Yıl Parkı ve Sultanahmet Meydanı çeşitli etkinliklere sahne olacak. Etkinliklerde; yerli müzik grupları, Ebru Sanatçılarının, Kaligrafi Sanatçılarının ve Cam Üfleme Sanatçılarının performansları İstanbullu sanatseverlerle buluşacak. Fotoğraf ve resim sergileri, sempozyum, sportif etkinlikler de festival kapsamında yeralacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA