SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İstanbul’da tatile gidemeyenler oraya akın etti

İstanbullular bayramın son gününde kendilerini dışarı attı. Tarihi ve turistik mekanları başta olmak üzere, cazibe merkezi olan semtlerinde Ramazan Bayramı dolayısıyla yoğunluk yaşandı. Vapur iskelesi ile tramvay istasyonu kalabalığı caddeye kadar taştı.

İstanbul’da tatile gidemeyenler oraya akın etti
Bu haber 07 Haziran 2019 - 10:14 'de eklendi.

İstanbul’un tarihi ve turistik mekanları başta olmak üzere, cazibe merkezi olan semtlerinde Ramazan Bayramı dolayısıyla yoğunluk yaşandı.

Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camisi, Yerebatan Sarnıcı, Mısır Çarşısı, Kapalı Çarşı, SüleymaniyeCamisi ve Yeni Cami’nin de yer aldığı Tarihi Yarımada, bayram süresince insan akınına uğradı.Sultanahmet’ten Eminönü’ne yürüyen vatandaşlar, daha sonra Karaköy’e gitmek için GalataKöprüsü’nden geçti.

Boğaz turuna katılmak isteyen vatandaşlar, Eminönü’ndeki iskelede uzun kuyruklar oluşturdu. Turlara katılan vatandaşlar, güzel havanın ve İstanbul’un eşsiz manzarasının keyfini çıkardı.

İstanbul’un güzide ilçeleri arasında yer alan Adalar da vatandaşların bu bayramda akın ettiği yerlerin başında yer aldı.

Öte yandan, İstanbul’da günlük alış verişte en çok rağbet gören semtlerden olan Tahtakale, Mahmutpaşa ve Mercan, bayram dolayısıyla daha da hareketlendi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA