SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İSTANBUL’UN EN İYİSİ

Büyükçekmece Belediyesi Kutadgu Bilig Halk Kütüphanesi İstanbul’da bulunan halk kütüphaneleri arasında en çok kullanılan ve ödünç kitap alınan kütüphane olduğu tespit edildi.  

İSTANBUL’UN EN İYİSİ
Bu haber 19 Aralık 2016 - 13:52 'de eklendi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ”Yediden yetmişe Büyükçekmece halkı hem kütüphaneye gelerek hem de ödünç kitap alarak çok okuyor.  AKM yanındaki Kutadgu Bilig Halk Kütüphanesi artık yetmiyor. Önümüzdeki yıl Mimaroba başta olmak üzere yeni kütüphaneler kuracağız” dedi.

Kutadgu Bilig Halk Kütüphanesi’nin okumayı seven halka rahat ve nezih bir ortamda hizmet verdiğini vurgulayan Başkan Akgün, “Kütüphanemiz 2016 yılında 5373 adet kitap ödünç vererek bizleri gururlandırdı. Kütüphanemiz her gecen gün güncelleniyor, birbirinden değerli kitaplar da titizlikle korunarak gelecek nesillere aktarılıyor” diye konuştu.

Online Kitap sorgulama sistemi

7965 aktif üyesi bulunan Kutadgu Bilig Halk Kütüphanesi’nde   ‘Kütüphane Otomasyon Sistemi’ ile de 30 bin kitaba ulaşmak mümkün. kutuphane.bcekmece.bel.tr adresine girerek eser adı, yazar adı ve anahtar kelime seçenekleri ile yapılan sorgulama da, istediğiniz kitaba ulaşılabiliniyor. Soğuk havaların etkisini göstermeye başladığı bu günlerde Büyükçekmece Belediyesi Kutadgu Bilig Halk Kütüphanesi’ne olan ilgi daha da arttı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA