SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İŞTE MAKEDONYA’DA Kİ O OKUL

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün, Makedonya’nın Struga kentinde yaptırdığı Mustafa Kemal Atatürk Eğitim Merkezi’nin kaba inşaatı tamamlandı.

İŞTE MAKEDONYA’DA Kİ O OKUL
Bu haber 06 Mart 2017 - 10:04 'de eklendi.

Geçtiğimiz yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’nin doğduğu topraklarda temeli atılan 13 derslikli okul yeni eğitim öğretim yılında hizmete girecek.

 3 ay önce temeli atılmıştı

 Bugüne kadar Türk milli eğitimine 30’a yakın okul kazandıran ve bu özelliğiyle “Okulcu Hasan” olarak tanınan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, çok anlamlı bir girişimde bulunarak, Büyükçekmece’nin Makedonya’daki kardeş şehri Struga kentinde yaşayan soydaşlarımızın çocukları için Mustafa Kemal Atatürk Eğitim Merkezi’nin temelini atmıştı. Yaklaşık 3 ay önce temeli atılan okulun kaba inşaatı tamamlandı. Okul kısa sürede tamamlanarak 2017-2018 yılı eğitim öğretim döneminde Struga’da yaşayan soydaşlarımızın çocuklarına eğitim hizmeti vermeye başlayacak.

 “Son derece heyecanlıyız”

 Mustafa Kemal Atatürk Eğitim Merkezi inşaatının her aşamasını yakından takip eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Geçtiğimiz yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü gibi oldukça anlamlı ve özel bir günde, dünyanın en büyük liderlerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün babasının doğduğu topraklarda Mustafa Kemal Atatürk Eğitim Merkezi’nin temelini attık. Bu okul hem bizleri, hem de Struga’da yaşayan soydaşlarımızı son derece heyecanlandırıyor, gururlandırıyor. Kısa zaman sonra tamamlanarak orada yaşayan çocuklarımıza eğitim öğretim hizmete verecek. Okul sadece kökleri bu topraklarda olan Atatürk’ün adını yaşatmakla kalmayacak 600 yıldır süregelen iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarını daha da sıkılaştıracaktır” dedi.

04

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA