SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İYGAD’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) Yönetim Kurulu, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü’nü nedeniyle bir açıklama yaptı.

İYGAD’DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Bu haber 15 Temmuz 2017 - 10:25 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İYGAD Yönetim Kurulu’nun açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“Türkiye 15 Temmuz 2016 tarihinde parlamenter demokrasiye yönelik darbe girişimiyle karanlık bir geceyi yaşamıştır. Yüce Türk Milleti, bu karanlık gecede, kahramanlığıyla tüm dünyaya demokrasi dersi vermiş ve ülkemizi uçurumun kenarından almıştır. Ülkemizdeki tüm basın yayın organları, uğradıkları baskınlara rağmen, darbe girişiminin karşısında durmuş, yayınlarıyla iktidarın, muhalefetin, halkın sesi olmayı başarmıştır.

İYGAD olarak, bu hain girişime sebep olanları, bu hainliğe göz yumanları, destek verenleri, aktif olarak görev alanları, kurşun sıkanları, bomba atanları, kan kusanları, ekmeğini yiyip suyunu içtikleri ülkelerine ihanet edenleri lanetliyoruz. Kahraman 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, kahraman gazilerimize ve o gece hainleri kısa sürede etkisiz hale getiren güvenlik güçlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu hain girişime karşı onurlu bir direnç ortaya koyan Türk basınını ve yürekli meslektaşlarımızı da gönülden kutluyoruz. Demokrasiye müdahale kabul edilemez. Bizler başta barış, demokrasi ve insan hakları olmak üzere, insanlığın evrensel değerlerini, çok sesliliği ve farklılıklara saygıyı savunuyoruz.

Türkiye’nin bir daha böyle karanlık günler yaşamamasını dileyerek, basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünün gerçekleştiği, parlamenter demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlediği bir Türkiye umudu ile; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nünü kutluyoruz…

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) Yönetim Kurulu

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA