SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İYGAD’TAN 19 MAYIS MESAJI

İstanbul Yerel Gazeteciler Dernek Başkanı Mehmet Mert, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İYGAD’TAN 19 MAYIS MESAJI
Bu haber 17 Mayıs 2017 - 23:24 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

19 Mayıs 1919’un yüce Türk Milleti’nin tarihinde özel bir gün olduğunu vurgulayan İYGAD Başkanı Mehmet Mert mesajında şunlara yer verdi:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. yıl dönümünü hep birlikte yaşamanın, gururunu, mutluluğunu, coşkusunu ve heyecanını yaşamaktayız. Bu gün bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür.

Bu özel gün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun başlangıcı olmuştur. 19 Mayıs, milletimizin esaret zincirini kırmak adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde attığı büyük adımın adıdır. Türk gençliğinin, 98 yıl önce başlatılan bu mücadeleyi sonsuza dek taşıyacaklarına olan inancım tamdır.

Bugün bizlere düşen görev; dinine, diline, kültürüne bağlı, özgür ve hür düşünceli, toplumdan, dünyadan haberdar, gelişmelere açık gençler yetiştirmek ve bu sayede de güzel ülkemizi medeniyetin beşiği haline getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu tarihi günde, başta Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu uğurda büyük mücadele veren ecdadımızı saygıyla ve şükranla anar, aziz milletimizin ve geleceğimizin güvencesi gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutlarım…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA