SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

İZCİLER ENGEL TANIMADI

Türkiye’nin ilk ve tek “Engelli İzci Grubu” olma özelliğini elinde bulunduran Büyükçekmece Belediyesi Gökkuşağı Engelli İzci Grubu, ‘Dünya İzci Düşünce Günü için özel bir etkinlik düzenledi.

İZCİLER ENGEL TANIMADI
Bu haber 23 Şubat 2018 - 11:04 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Her yıl 22 Şubat tarihinde tüm dünyada kutlanan “Dünya İzci Düşünce Günü” Büyükçekmece’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Türkiye’nin ilk ve tek “Engelli İzci Grubu” olma özelliğini elinde bulunduran Büyükçekmece Belediyesi Gökkuşağı Engelli İzci Grubu üyelerinin, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenledikleri programa hazırladıkları gösteriler büyük beğeni topladı.

‘Dünya İzci Düşünce Günü’ kutlamalarına Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Garnizon Komutanı Personel Albay Caner Demirkol, Schalke 04 Kulübü Onursal Başkanı Gerhard Rehberg, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye olarak ilkleri yapmaya çalıştıkları ifade ederek şöyle konuştu; “Gökkuşağı İzci Kulübü, Türkiye’de bir ilktir. Maalesef engelli denilen, kendimizden ayırmış, soyutlamış olduğumuz arkadaşlarımızın engelleri nasıl yıktığını, esas engellilerin kimler olduğunu ortaya koydukları bir şemsiye bu. Türkiye’de de isim yaptılar. Önemli bir sosyal faaliyet. İzciliğin dili, dini, ırkı yok. İnsanı terbiye eden, karşılıksız dostluk ve sevginin, paylaşmanın, kendine güvenmenin doruk yaptığı çok güzel bir sosyal-sportif faaliyet. Uluslararası boyutta bir şemsiye. Biz de Büyükçekmece olarak bu şemsiyenin altında kendimize yer bulmaya çalışıyoruz.”

“İzcilik engel tanımaz”

Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü Lideri Bedriye Yılmaz, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün öncülüğünde “izcilik engel tanımaz” sloganıyla Türkiye’nin ilk ve tek engelli izcilik kulübünü kurduklarını ifade ederek şöyle konuştu; “Büyükçekmecemizin büyük lideri sayın bakanımız Dr. Hasan Akgün’e Türkiye’de bir ilke imza attığı için ve resmi olarak Türkiye İzcilik Federasyonu’ndaki ilk ve tek izci çalışma grubunun faaliyete geçirerek, çocuklarımızı ve ailelerini hayarta bağlamıştıur. Büyükçekmecemizin engelli çocukları ve onların aileleri olarak Başkanımız sayın Dr. Hasan Akgün’e şükranlarımız sunarız”
Konuşmaların ardından Gökkuşağı Engelli İzci Grubu’nun sahnelediği ‘Bayrak Oratoryosu’ izleyenlere duygulu anlar yaşatırken, rehabilitasyon merkezi öğrencilerinin de oynadığı Nasrettin Hoca skeci büyük beğeni topladı.

Katkı sunanlara teşekkür plaketi verildi

Programın son bölümünde ise, 22 Şubat Dünya İzci Düşünme Günü etkinliğine katkı sunan Bedriye Yılmaz (Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü Lideri), Asef Ateş (Büyükeçkmece Final Anadolu Lisesi Müdürü), Hilal Cengiz (Büyükçekmece Final Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni), Ümit Keskin (Büyükçekmece Sivil Havacılık ve Dans Kulübü), Filiz Tezgeldi (Büyükçekmece El Sanatları Eğitmeni), Tahsin Kızılaslan (Özel Beykent Kumsal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurum Müdürü), Mehmet Eren (Gelişim Otizm Spor Kulübü Eğitim Danışmanı) ve Ahmet Vardar (AVENDER Derneği Kurucusu) teşekkür plaketi verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA