SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KADIOĞLU YAPTI, ALATEPE YIKTIRIYOR

Esenyurt’un AKP’li eski Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun, kamuya ait yeşil alana gecekondu yaptırdığı ortaya çıktı. Kaçak gecekondunun ilginç hikayesi, Kadıoğlu’ndan sonra göreve gelen diğer AKP’li başkan Ali Murat Alatepe’nin gecekonduyu yıkmak için kapıya dayanmasıyla ortaya çıktı.

KADIOĞLU YAPTI, ALATEPE YIKTIRIYOR
Bu haber 02 Kasım 2018 - 11:59 'de eklendi.

Yaşanan olaya tepki gösteren CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, “Türkiye’de bunun bir başka örneği var mıdır bilmiyorum ama şahit olduğumuz bu olay Esenyurt’un 15 yıllık AKP yönetiminde nasıl bir talihsizliği yaşadığını özetliyor” dedi.

İstanbul’un en kalabalık ilçesi Esenyurt’ta dün ilginç bir yıkım girişimi yaşandı. Zabıta ekipleri, Akçaburgaz Mahallesi’ndeki yeşil alan üzerinde yapılı olan gecekonduyu yıkmak isteyince gecekonduda oturan ailenin direnişiyle karşılaştı. Yıkımı ilginç kılan ise, yeşil alan üzerindeki kaçak yapıyı, yaklaşık bir yıl önce sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa eden eski belediye başkanı Necmi Kadıoğlu’nun yaptırmış olmasıydı.

“BANA BU EVİ DEVLET VERDİ!”

Ailesiyle birlikte gecekonduda oturan 54 yaşındaki engelli vatandaş Münevver Çiftçi, evin 2014 yılında eski belediye başkanı Necmi Kadıoğlu tarafından yaptırılarak kendilerine verildiğini söyledi. “Bana bu evi devlet yaptı verdi” diyen Çiftçi, yakın zamanda çıkan İmar Affı’ndan yararlanmak isteyince belediyenin evini yıkmak için harekete geçtiğine dikkat çekti. Münevver Çiftçi, “Bugün “başkan seninle görüşmek istiyor” diyerek beni belediye götürdüler. Ben evde yokken de burayı yıkmaya gelmişler. Evim kaçak olsa elektrik, su ve doğalgaz hattı nasıl olur? Evimin tapusunu almak için İmar Affı’na başvurunca bunlar yıkım için zıpladılar. Bana “Valiliğin yıkım kararı var” dediler valiliğe gittim “yok” dediler. Kaymakamlığa gittim “Biz yıkım kararı almadık” dediler. Madem kaçak, benim evimin arkasında başka bir gecekondu daha var orayı da yıksınlar, orayı neden yıkmıyorlar?” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

HEM YAPTIRMIŞ HEM DE YIKIM KARARI ALDIRMIŞ!

Vatandaşların talebi üzerine olay yerine CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen ile CHP’li yöneticiler de geldi. İlçe Başkanı Gökmen’e bilgi veren zabıta ekipleri, evin üzerinde bulunduğu arsanın yeşil alan olduğunu belirterek, yıkım kararının evin yapıldığı yıl olan 2014’te, Necmi Kadıoğlu’nun başkan olduğu dönemde alındığına dikkat çektiler. Bu arada evin önünde bekleyen çok sayıda zabıta bir süre sonra yıkımı gerçekleştirmeden evin önünden ayrıldı.

“ESENYURT’U BU ZİHNİYET YÖNETİYOR!”

Yaşananlara şaşırmadığını ifade eden CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen, “Burada vatandaşımızın hiçbir suçu yok, kamuya ait yeşil alana gecekonduyu yapan belediye, yıkmak isteyen yine aynı belediye! Türkiye’de bunun bir başka örneği var mıdır bilmiyorum ama şahit olduğumuz bu olay Esenyurt’un 15 yıllık AKP yönetiminde nasıl bir talihsizliği yaşadığını özetliyor” diye konuştu. “Kamuya ait yeşil alana belediye eliyle gecekondu yapıldığını burada görmüş olduk” diyen Gökmen, “Bu zihniyete bakarsanız, “ihtiyaç sahibi vatandaşa ev verdim” diyerek üste çıkmaya kalkacaktır. Esenyurt’ta yüzlerce aile, binlerce ihtiyaç sahibi insan var. Bu insanlara yardım etmenin yolu bu mudur? Kamuya ait yeşil alanlara kaçak gecekondular yaparak mı yardım edilir ihtiyaç sahiplerine?” diye sordu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA