SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KAFKAS DANSLARI BÜYÜLEDİ

Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde; İstanbul Kafkas Kartalları, Azerbaycan Chargah Müzik Topluluğu ve Gürcistan Ensemle Rustavi Dans ve Müzik Topluluğunun dans gösterisi ve konser ziyafeti salonu dolduran binlerce sanatsever tarafından büyük beğeni kazandı.

KAFKAS DANSLARI BÜYÜLEDİ
Bu haber 30 Ocak 2017 - 12:03 'de eklendi.

Savaş ve aşk temaları üzerine yapılandırılmış koreografilere ve müziklere sahip Kafkas danslarını sahneleyen gruplar, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun da arasında olduğu izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Yaklaşık 2.5 saat süren dans gösterisi ve konserin ardından kürsüye çıkarak bir konuşma  yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu duygularını şu şekilde ifade etti: “Kafkas kökenli yurttaşlarımız; Azeri, Terekeme, Çerkez, Ahıskalı, Türkmen, Karapapak, Gürcü, Kürt vb.’den oluşuyor. Farklılıklarımız var ama bu farklılıklar bizim aynı zamanda zenginliğimizdir. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’ne  yurttaşlık bağı ile bağlı Türk vatandaşlarıyız. Hepimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün HAYIRlı evlatlarıyız. Hayırlı evlatlarımızdan dolayı ülkemizin aydınlık yarınlarına olan umudumuz her gün bir kat daha artıyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA