SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GÜZERGAH BELLİ OLDU

Ulaştırma Bakanı Arslan, Kanal İstanbul Projesi’nin güzergahına ilişkin, “Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridoru Kanal İstanbul için en uygun güzergah olarak seçilmiştir” dedi.

GÜZERGAH BELLİ OLDU
Bu haber 15 Ocak 2018 - 10:52 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi’nin güzergahının belirlendiğini belirterek, “Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridoru Kanal İstanbul için en uygun güzergah olarak seçilmiştir.” dedi.

Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridroru Kanal İstanbul projesinin yolu olarak tespit edilmiştir. Güzergah 45 kilometredir.  Küçükçekmece Gölü’nden başlayacaktır.  Bütün bu çalışmalar yapılırken liman ve lojistik merkezi gibi entegre projelerde bununla birlikte değerlendirildi. Karadeniz’de çıkacak dolgu malzemelerinden dolayı lojistik merkezi olarak kullanabileceğimiz proje alanı… Projede ilk kazma bu yıl vurulacak.

Kanal İstanbul‘un güzergahının belli olmasıyla birlikte İstanbul’un 4 ilçesine adeta talih kuşu kondu. Kanal İstanbul’un güzergahına yakın ilçeler olan Avcılar, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece‘deki ev ve arsa fiyatlarının ciddi derecede yükselmesi bekleniyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA