SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KAR KAPIYA DAYANDI

İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun büyük bölümünde, Salı günü Sibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle sıcaklıkların 10 ile 12 derece birden azalması bekleniyor.

KAR KAPIYA DAYANDI
Bu haber 13 Aralık 2016 - 10:14 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İstanbul’da devam eden yağmurun, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur (sulukar) ve kar şekline dönüşeceği ve çarşamba sabah saatlerine kadar da kuvvetli kuzey rüzgârlarıyla birlikte aralıklı kar şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da yerleşimin büyük kısmının yaşadığı E-5 altı güney kısmında yağışların çoğunlukla sulukar ve hafif kar şeklinde (1-3cm), kuzey ilçelerinde ise hafif ve orta kuvvette kar şeklinde (3-8cm arası) olacağı tahmin ediliyor.

Kuzeye yönüne dönerek fırtına seviyesine ulaşması beklenen rüzgarın (30-70km/s) taşımaya başlayacağı soğuk havanın etkisiyle sıcaklıkların hissedilir derecelerde azalması ve kış değerlerine gerilemesi bekleniyor.

İstanbul’da hava sıcaklıklarının 6 ile 2 derece arasında değişmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da etkili olacak kar yağışının saat 12.00’den sonra başlayacağını saat 15.00 itibariyle ise etkisini arttırarak devam edeceğini açıkladı. Kar yağışı öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi alarm durumuna geçti. 7 bin personel ve bin 345 araç, kötü hava koşullarıyla mücadele için hazır bekliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İstanbul için yapılan açıklama şöyle:”İstanbul’da dün (12.12.2016 Pazartesi) yağmur şeklinde başlayan yağışın bugün (13.12.2016 Salı) öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şekline döneceği ve Çarşamba günü sabah saatlerine kadar kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte aralıklı kar sağanakları şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda ciddi bir örtü yapması beklenmiyor, ancak kentin kuzey ve yüksek kesimlerinde yer yer 5 cm’ye kadar örtü yapabileceği bekleniyor. Kar yağışından ötürü meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, buzlanma, don olayı ve kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA