SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KARNELERİ KADIOĞLU VERDİ

Esenyurt ’ta 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 1’nci Dönem sonu kapanış töreni gerçekleşti. Esenyurt Prof. Dr. Ömer Dinçer İlkokulu’nda gerçekleşen yarıyıl kapanış töreninde öğrenciler karne sevinci yaşadı. Törene Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, okul müdürleri, ilçe daire amirleri ve öğrenciler katıldı. 

KARNELERİ KADIOĞLU VERDİ
Bu haber 21 Ocak 2017 - 10:16 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşması yapan Prof. Dr. Ömer Dinçer İlkokulu Müdürü Süleyman Eş; “2096 öğrencimiz ve aileleri bugün karne heyecanı yaşayacaktır” dedi.

Başkan Kadıoğlu; “Araştırma ve okuma alışkanlığı artacak”

Okul Müdürünün ardından söz alan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu; “Önümüzdeki dönemlerde eğitime farklı sistemler de getireceğiz. Hem spor alanında hem de kütüphane ortamında düzenleyeceğimiz sistem ile eğitimin kalitesini artıracağız. Spor ile vücudu zinde tutacağız ve kütüphaneler ile öğrencilere araştırma ve okuma alışkanlığı yükleyeceğiz. Ülkemizin geleceğini daha sağlam temeller üzerine kuracağız” dedi.

Kaymakam İnci; “kendimize has sistemimiz olmalı”

Başkan Kadıoğlu’ndan sonra kürsüye çıkan Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, “Kendimize has milli eğitim sistemi oluşturmalıyız. Esenyurt’umuzun, İstanbul’umuzun ve Türkiye’mizin kıymetini bilmeliyiz. Bu anlayışı gelecek nesillerimize de aşılamalıyız” dedi.

Konuşmalar ardından ilçede resim, şiir, müzik, kompozisyon dallarında başarılı olan öğrencilere ödülleri Kaymakam Ekrem İnci ve Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu tarafından verildi.

Ödül takdiminin ardından 4-E sınıfından Medine Özer “Karne”, 3-B sınıfından Eren Kumsuz “Okulumda Mutluyum” ve 2-B sınıfından Nisanur Sevimci “Karne Sevinci” adlı şiirlerini okudular. Minik öğrencilerin şiirlerinin ardından Fahir İlkel İlkokulu öğrencileri Folklor ekibi, halk oyunları gösterisi yaptı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA