SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KEDİLER İÇİN KOLLARI SIVADILAR

Daha önce eski seçim sandıklarından kedi evleri yaparak ilçenin çeşitli yerlerine yerleştiren Beylikdüzü Belediyesi, şimdi de sokak kedilerinin korunması ve konforu için “Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı Projesi”ni hayata geçiriyor.

KEDİLER İÇİN KOLLARI SIVADILAR
Bu haber 30 Mart 2017 - 11:55 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği projede hayvanseverler ile işbirliği içinde çalışılacak.

Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak kedilerinin yaşam kalitesini yükseltmek için titizlikle çalışıyor. Bugüne dek seçim sandıklarından yaptığı kedi evlerini ilçe genelinde kapı önlerine konulması üzerine vatandaşlara dağıtan Müdürlük, şimdi de sokak kedilerinin korunması ve konforu için harekete geçti. İçerisinde kedi evi de bulunan, 6 metrekare ebatında olan “Kedi Beslenme ve Yaşam Alanları, ilçe genelinde sokak kedilerinin yoğunlukta olduğu yeşil alanlara yerleştirilecek.

Projeyi, hayvanseverlerle işbirliği içerisinde hayata geçirecek olan Veteriner İşleri Müdürlüğü, örnek “Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı”nı hayvanseverlerle yaptığı toplantıda tanıttı. Kedilerin sağlık kontrolleri, aşıları ve güvenliklerinin takip altında tutulabilmesine imkân sağlayacak olan “Kedi beslenme ve Yaşam Alanları”nın, bakım, besleme ve temizlik işlemleri belirlenen gönüllüler tarafından üstlenilecek. Yaşam alanlarını kullanan kedilerin rutin sağlık kontrolleri ve yaşam alanları içindeki kulübe yapımları ise Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sağlanacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA