SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KERBELA MATEMİ HEPİMİZİNDİR

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Muharrem ayının başlaması üzerine bir mesaj yayınladı.

KERBELA MATEMİ HEPİMİZİNDİR
Bu haber 21 Eylül 2017 - 20:31 'de eklendi.

Dr. Hasan Akgün, şunları söyledi: “İslam âleminin yürek yarası Kerbela vakasının gerçekleştiği Muharrem ayına ulaşmış bulunuyoruz. Kerbelaların yaşanmayacağı, Yezitlerin olmayacağı, İslam’ın özüne uygun kardeşçe yaşanan bir dünya olmasını diliyoruz. Kerbela matemi hepimizindir.”

“Muharrem ayını, Muharrem ayının özüne uygun, saygı ve birlikteliğimizi pekiştirecek, kültürel değerlerimizi hatırlayacak bir atmosferde idrak etmeliyiz” diyen Başkan Dr. Akgün,  sözlerini şöyle sürdürdü:

“Muharrem ayı, inancımızda, tarihimizde ve kültürümüzde önemli ve özellikli bir yere sahiptir. Başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyada akan kan ve gözyaşının, savaşmanın haram kabul edildiği bu ayda son bulmasını ve bu ayın insanlık âleminin mutluluğuna ve huzuruna vesile olmasını dilerim. Sevgi, saygı, barış, kardeşlik ve hoşgörünün daha da anlam kazandığı bu ayda, birlik ve beraberliğimizi pekiştirme adına inancımızda ve kültürümüzde var olan tüm değerleri en güzel şekilde yaşatmalıyız. Bu bakımdan Muharrem ayının özünü iyi anlamak, özüne layık bir şekilde idrak etmek gerekmektedir. “

“Bütün Müslümanları derinden etkileyen bu elim olaydan ders alarak günümüzde de aramızdaki kardeşliği, birlik ve beraberliği bozmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz” diyen Dr. Hasan Akgün, sözlerini şöyle tamamladı: “Müslümanların farklı inanç ve kültüre sahip olması aralarında ayrılık ve gayrılığa sebep olmamalıdır. Bizlere düşen en önemli görev, her türlü fitneye karşı çıkarak milletimizin, Müslümanların ve tüm insanlığın kardeşliğini savunmaktır.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA