SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KIBRIS GAZİLERİ KIBRIS’A UĞURLANDI

Beylikdüzü Belediyesi, Kıbrıs Gazilerini, 43 yıl sonra şehit arkadaşlarını mezarı başında ziyaret etmeleri için Kıbrıs’a uğurladı.

KIBRIS GAZİLERİ KIBRIS’A UĞURLANDI
Bu haber 07 Kasım 2017 - 10:27 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Kardeş belediye olan Girne Belediyesi işbirliği yapılan organizasyonda aralarında Kıbrıs Gazileri, şehit arkadaşlarını mezarı başında ziyaret edecek.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı için mücadele ederek gazi olan askerler, 43 yılın ardından kardeş topraklara uğurlandı. K.K.T.C.’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla şehit arkadaşlarını mezarları başında ziyaret etmek adına talepte bulunan gaziler, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun girişimiyle yavru vatan Kıbrıs için yola çıktı.

 Uğurlama töreni esnasında Girne’yle kardeş belediye protokolü imzalandığını dile getiren Başkan Ekrem İmamoğlu, yaklaşık 50 gaziyi uğurlarken, “Orada kardeşlik ve özgürlük adına çok güzel mesajlar vererek, güzel anılarla döneceksiniz.  Kardeş belediyemiz Girne sizlere layık ev sahipliği yapacak ve bu işbirliğinin sağlıklı temellerini ilk atan da siz olacaksınız. Selamlarımızı iletin. Sizlere uzun ömür, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İyi yolculuklar.” diye konuştu.

Kıbrıs Barış Harekatı esnasında Beşparmak Dağlarında 2 Ağustos 1974’te yapılan Lapta muhaberelerinde Rumlar tarafından pusuya düşürülen tanklardan biri dağın zirvesinde kalmıştı. Yola çıkan gaziler arasında Tank mürettebatından er Abdülkadir Kurt de yer alıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA