SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KİM DERKİ 96 YAŞINDA DİYE…

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun Bakırköy’deki evinde ziyaret ettiği ; Cumhuriyetimizin ilk kadın avukatlarından İnayet Bedirhan(96) sağlığı ve zindeliği ile görenleri şaşkına çeviriyor.

KİM DERKİ 96 YAŞINDA DİYE…
Bu haber 07 Şubat 2017 - 13:55 'de eklendi.

1921 doğumlu olan İnayet Bedirhan, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına açtığı yoldan ilerleyerek Hukuk Fakültesi okumuş ve yıllarca avukatlık mesleğini de başarıyla sürdürmüş.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da ziyaret sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bakırköyümüzün yaşayan tarihi;  çağdaş ve modern yüzü İnayet Bedirhan’ı sağlıklı ve zinde görmek beni çok mutlu etti. 96 yaşına rağmen sağlığı ve dinçliği çok iyi. Türkiye Cumhuriyeti ve Bakırköy’de geçmişten günümüze  yaşananları dün başından geçmiş gibi hatırlıyor. Kendisine; çocuklarıyla, torunlarıyla, torunlarının çocuklarıyla nice sağlıklı yıllar diliyorum.”

İnayet Bedirhan da sağlıklı ve uzun yaşamanın formülünü beslenmesine dikkat etmekten geçtiğini söyledi. Bedirhan ayrıca doktor kontrollerini de erken tanı ve teşhis açısından  aksatmadan düzenli yaptırdığını da ifade etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA