SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Kimse yapamadı Hasan Akgün yapacak: Büyükçekmece- İzmir arası 6 saate inecek

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece-Bursa seferlerinin ardından Büyükçekmece-Bandırma arabalı feribot seferlerini de başlayacağının müjdesini verdi. 6 saatte Büyükçekmece’den İzmir’e gidileceğini belirten Akgün, 25 yıldır bekledik yapmadılar. Anlaşmalar hazır. Biz yapacağız’ ifadesini kullandı.

Kimse yapamadı Hasan Akgün yapacak: Büyükçekmece- İzmir arası 6 saate inecek
Bu haber 04 Mart 2019 - 16:35 'de eklendi.

2014 seçimlerinde vatandaşlara Büyükçekmece-Bursa feribot seferleri başlatacaklarını ifade eden Akgün, ‘Biz Büyükçekmece halkına bu sözü vermiştik. Hanımlarla deniz otobüsüne bindik, Bursa’ya gittik, kebabımızı yedik geldi. Şimdi sizlere bir müjde daha veriyorum. Budo iskelesinin hemen karşısında arabalarınızla feribota binip oradan da Bandırma’ya gideceksiniz. 2 saat sonrada İzmir’e gideceksiniz. Yetmedi, Büyükçekmece subay ordu evinin hemen önünde deniz otobüs iskelesi ve yolcu salonu bitti. Yat limanının 1. etabıyla birlikte açıyoruz Nisan ayında. Bu yaz Büyükçekmece ordu evinden Kadıköy’e kadar deniz yoluyla gitmenin keyfini yaşayacağız. Şu anda anlaşmak üzereyiz. Bunlar esasında ilçe belediyesinin işi değil. Bunları Büyükşehir belediyesi yapar. Buradan Bandırma’ya deniz yolunu Ulaştırma Bakanlığı yapar. Ama 25 yıldır bekledik yapmadılar. O şeref Büyükçekmece ailesine nasip oldu. Deniz yolu ulaşımını biz yapacağız’ ifadesini kullandı.

Akgün konuşmasının devamında,“Şimdi diyorsunuz ki 25 yılı Büyükçekmece’nin heba olmuş, sahiller kapalı, yürüyecek yer yok. Sevgili Uysal, 25 yıl boşa gidiyor diyorsunuz ya o 25 yıla bakın bu Büyükçekmece ailem neleri sığdırdı. Avrupa’nın 12 Yıldız Avrupa Kenti Ödülü’nü 7 kez aldı bu şehir. Dünyanın En İyi Festival Ödülü’nü 6 kez aldı bu şehir. Guinness Rekorlar Kitabı’na bu şehir girdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yapay şehirleşmeden asla ödün verip sizin gibi betonculara teslim olmadı. Kat yüksekliği iki katta tutuldu, her türlü yetkim vardı. Ne betonculara ne de müteahhitlere teslim olduk. Siz Bahçeşehir’i betonculara teslim ettiniz aradaki fark budur. Hesabını vatandaş görecektir. 31 Mart akşamı sizi güzelce evinize uğurlayacaktır.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA