SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KIŞA MERHABA

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bitkilerin sağlıklı büyümesi için bakım ve iyileştirme çalışmalarına başladı. İlçe genelinde belirlenen noktalarda ilaçlama, gübreleme ve budama işlemleri yürüten ekipler, kışlık çiçeklerin dikimini de gerçekleştirecek. 

KIŞA MERHABA
Bu haber 20 Ekim 2016 - 15:56 'de eklendi.

Kış mevsiminin gelmesiyle budama, ilaçlama ve gübreleme çalışmalarına başlayan Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeşil alanlarda bakım ve iyileştirme çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Sonbahar mevsiminde çim alanlarda yabani ot ilaçlaması, çimde kök çürüklüğünü önleme amaçlı ilaçlama, çimde kök, toprak havalandırması, kış gübrelemesi, kent ağaçlandırmasında kullanılan meyve ağaçları ve ağaçların kuruyan alt dallarının budanması bu dönemde detaylı bir şekilde yapılıyor.

Güller Daha Verimli Olması İçin Budanıyor

Güllerde de yapılan budama, dal ve sürgünlerin yarı yerinde kesilmesi ile gerçekleştiriliyor. Bununla birlikte rüzgâr, kar ve benzeri hava koşullarından dolayı dal ve sürgünlerin kırılmasını ve çevreye zarar vermesini engellemek amaçlanıyor. Sonbaharda yapılan budama işlemi güllerin gelişimi için sağlıklı ve aynı zamanda daha verimli bir gelişmesini sağlıyor. Gül budama ve yabani ot temizliği çalışmaları Sultan Fatih Caddesi, Hürriyet Bulvarı, Mehmetçik Caddesi, Ali Çebi Caddesi, Alemdağ Caddesi, Osmanlı Caddesi’nde devam ediyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA