SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI

Büyükçekmece Belediyesi 1. Kitap Günleri, 22 büyük yayınevi, 8 sahaf ve 1 taş plak koleksiyoncusunun katılımıyla Büyükçekmece Belediyesi yeni hizmet binası avlusunda açıldı.

KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI
Bu haber 03 Ekim 2017 - 12:17 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediyelerin kültür ve sanata daha çok önem vermesi gerektiğine vurgu yaparak, “Kitap okumayı insanlarımıza sevdirmek, kitapları onların ayağına getirmek bu ülke için yapılabilecek en aziz, en ulvi hizmetlerden bir tanesidir” dedi.

 Açılışa ilgi büyük oldu

1. Büyükçekmece Belediyesi Kitap Günleri’nin açılış törenine Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün yanısıra Kırklareli Kaynarca İlçe Belediye Başkanı Serdar Türker, KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer, sanatçı Suat Suna, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Büyükçekmece Belediye’sinin yeni hizmet binasının avlusunda başlayan kitap günleri 2-8 Ekim tarihleri arasında açık kalacak.

 “Kitap okumayan bir toplumuz”

 Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Türk toplumunun okumaya çok az vakit ayırdığını söyledi. İnternetin, okuma kültürünü yok ettiğine dikkat çeken Başkan Akgün, “Artık toplumumuz kitap okumuyor. Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede bizim okuma zorunluluğumuz var. İslam’ın birinci emri okumaktır. Yüce Allah, İkra Suresi’nin ilk ayetinde oku diyor. Oku denilmiş ama biz onu ‘okuma’ anlamışız. Bulunduğumuz noktanın çevresinde 25 bin talebe okuyor. Dolayısıyla öğrencinin çok olduğu bu merkezde Büyükçekmece Belediyesi Kitap Günleri’ni bu sene itibariyle her sene zenginleştirerek devam ettireceğiz. Kitap okuma alışkanlığını çocuklarımıza anlatabilmek, çocuklarımıza bu alışkanlığı verebilmek bana göre milli bir görevdir. Bu milletin geleceği eğitime ve okumaya bağlıdır” ifadelerini kullandı.

“Büyükçekmece Belediyesi’ni örnek alıyoruz”

Belediye Başkan Danışmanı tarihçi ve yazar Sacide Bolcan da projenin içinde yer almaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Okuyanlar için kitap zevki öyle bir şeydir ki tüm dünyamızı kaplar. Onun için ailelerden ricam çocuklarına bu anlamda örnek olsunlar, onları okumaya alıştırsınlar” diye konuştu.

KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüler, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün kültür ve sanat projeleri ile pek çok uluslararası başarıya imza attığını hatırlatarak, “Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Büyükçekmece Belediyesi’nin bu başarılarını bizde örnek alıyoruz” dedi.

01

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA