SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KİTAPSEVERLER BULUŞTU

Kitapseverlerin buluşma noktası olan Beylikdüzü Belediyesi Ece Ataer Kitap Okuma Atölyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nün yanı sıra “Dünya Öykü Günü” ve “Dünya Kitap Değiştirme Günü” vesilesiyle buluştu. Atölyede bulunan kitapseverler de kitaplarını değiştirerek günün ritüeline katıldı. 

KİTAPSEVERLER BULUŞTU
Bu haber 15 Şubat 2017 - 11:02 'de eklendi.

Beylikdüzü Belediyesi Ece Ataer Kitap Okuma Atölyesi, 158 üyesiyle ve sıklıkla gerçekleştirdiği buluşmalarla anlamlı etkinlikler düzenliyor. Son olarak 14 Şubat Sevgililer Günü’ne denk gelen Dünya Öykü Günü ve Dünya Kitap Değiştirme Günü’nde de etkinlik düzenlendi.  “Gerçek öyküleri kadınlar yazar.” yargısından yola çıkarak bu gün özel bir programla kutlandı.

Kitaplar Değiştirildi 

Program Ece Ataer’in Eduardo Galeano”nun “Kadınlar” kitabından bir öykü okumasıyla başladı ve Oggito’da ilk öyküsü yayınlanan Hülya Bilge Gültekin’in Ayşe Kulin’in hazırladığı 2016 Dünya Öykü Günü Bildirisi’ni okumasıyla devam etti. Ardından Zuhal Albeniz “Dünya Kitap Değiştirme Günü” nün nasıl doğduğunu anlattı. Atölye de bu ritüele uyarak kitaplarını birbiriyle değiştirdi. Katılımcılar programın sonunda yönetmenliğini Sarah Govman’ın yaptığı “Diren” filmini izledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA