SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Kız Kuran Ku’ran Kursları yeni eğitim dönemini açtı

2018-2019 yılı kız Kur’an kursları programlarının açılışı Esenyurt’taki Hacı Ahmet Albayrak Camii Kız Kur’an Kursu’nda gerçekleştirildi.

Kız Kuran Ku’ran Kursları yeni eğitim dönemini açtı
Bu haber 24 Eylül 2018 - 14:42 'de eklendi.

Programa Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Din Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ile bir çok vatandaş katıldı. 2017’de açılan kursta 4-6 yaş arası çocuklara hizmet veriliyor.

Program Fatiha suresi okuyan öğrencinin Kur’an tilaveti ile başlarken Diyanet İşleri Başkanı Erbaş bir konuşa yaptı. Erbaş 6 sene önce bu konuda çalışmaya başladıklarını belirterek, ”Şimdi hasadı almaya başladık. İlk hasadımız 3 bin çocuktu. Geçen yıl itibarıyla da 130 bine ulaştık. Sınıflarda çocuklarımızın rabbini bilmesi, peygamberini öğrenmesi, kitabını tanıması, anne babaya saygı nedir, küçüklere sevgi nedir bunları ve diğer evrensel değerleri bilmesini hedefliyoruz” dedi. Ali Erbaş çocukların Kuran-ı Kerim öğrenmeye küçük yaşta başlamalarının gerektiğini vurgularken, 7 yaşın önemine değindi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA