SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KOKUSUZ KURBAN ALANI

Başakşehir kurban satış ve kesim alanları kokusuz olması ve hijyeni ile vatandaşlar ve satıcıları memnun ediyor.

KOKUSUZ KURBAN ALANI
Bu haber 29 Ağustos 2017 - 12:08 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

HAYVANLARA ZARAR VERMİYOR 

Kurban alanında koku oluşmaması için çadırlar ve kurban alanları hayvanlara zarar vermeyen organik probiyotik ürünler ile ilaçlanıyor, dezenfekte ediliyor. Vatandaşların sağlıklı koşullarda kurban alabilmeleri ve satıcıların sağlıklı bir ortamda satış yapabilmeleri için yürütülen çalışmalar yaklaşan bayram nedeniyle hız kazandı. Başakşehir Belediyesi tarafından Kayaşehir ve Bahçeşehir’de kurulan kurban alanları günün erken saatlerinden itibaren temizleniyor ardından probiyotik ürünlerle dezenfekte ediliyor.

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sabahın erken saatlerinde temizlenerek, satış için hazırlanıyor. Ekipler mıntıka temizliğinin yanı sıra çadırlardan çıkan atıkları topluyor. Temizlenen alan özel koku giderici solüsyonların kullanıldığı araçlar ile yıkanıyor.

Temizlik işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilaçlama çalışmasına geçiliyor. Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri hayvanların yer aldığı çadırlar ve kurbanlıklar başta olmak üzere alan koku giderici probiyotik ürünlerle ilaçlanıyor. Saat 06.00’da başlayan dezenfekte çalışmalarında günde 180 litre bakteri kökenli probiyotik ürün kullanılıyor.

“KOKUYU BASTIRMIYOR, YOK EDİYOR”

Ürünün hayvanlara her hangi bir yan etkisi olmadığını belirten Sağlık İşleri Müdürlüğü veteriner hekimleri, “Burada kullanmış olduğumuz ürün yem katkı maddesi olarak hayvancılıkta kullanılan ve Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan da ruhsatlı bir ürün. Ürünün hayvanlara kesinlikle zarar vermiyor. Kullanılan parfümlü probiyotik ürün kokuyu bastırmak yerine kötü koku yayan bakterilerin, toksinlerin ve zehirli gazların ayrıca hastalık yayan bakteri ve mantarların oluşumu engelliyor. Dezenfekte çalışmalarımız bayramın 4. gününe kadar devam edecek” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA