SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KONTROLÜNE YÖNELİK TAVSİYELER

Küçükçekmece Belediyesi’nin  okul söyleşileri kapsamında düzenlediği  ” Öfke Kontrolü “ semineri  Özel Doğan Hastanesi  işbirliğiyle Alaattin Keykubat İlkokulu’nda  gerçekleşti.

KONTROLÜNE YÖNELİK TAVSİYELER
Bu haber 23 Nisan 2017 - 22:46 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Programda Çocuk Pedagogu Necla Taşpınar Göveç,  öfkenin nedenleri, nasıl baş edilebileceği ve öfkenin fark edilme süreçleri hakkında ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulundu.

ÖFKE NE ZAMAN SORUN OLARAK ELE ALINMALI?

Göveç, ebeveynlere “ Çocuklarınız, sık sık öfkeleniyor, her gün sınıfta arkadaşlarıyla tartışıyor, olayları olduğu gibi kabul etmekte güçlük çekiyor, hiç öfkelenmediği şeylere fazlasıyla tepki gösteriyorsa bunu bir sorun olarak ele almanın zamanı gelmiştir. Öfke, çocuklarda bir takım fizyolojik değişimlere sebep olur. Bunların başlıca belirtileri de terleme, sıcak basma ve baş ağrısıdır” sözleriyle seslendi.

ÖFKENİN NEDENLERİ NELER?

Öfkenin nedenlerine ilişkin en önemli unsurun aile ortamı olduğunu söyleyen Necla Göveç, “Çocuklarınız söylediklerinizin yalnız yüzde 1’ini, yaptıklarınızın ise yüzde 99’unu model alır. Öfkenin nedenleri arasında okul ortamı, öğretmenleri tarafından anlaşılamama, medya, dikkat çekmeye çalışmak, genetik yatkınlık, nörolojik ve psikiyatrik bozukluklar da yer alır” diye konuştu.

Pedagog Göveç, ebeveynlere çocuklarınızın öfkesini yok saymayın tavsiyesinde bulunarak, böyle anlarda çocukla göz teması kurulması gerektiğini ifade etti.

Programın sonunda Okul Müdüresi Fatma Güzeller konuşmacı Necla Taşpınar Göveç’e çiçek takdim ederek teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA