SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KÖTÜ DOKUNMA HAKKINDA EĞİTİM

Avcılar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Ambarlı Selahattin ve Müzeyyen Kaçaker Anaokulunda düzenlenen eğitim semineri, ebeveynler ve çocuklar olmak üzere 2 ayrı gruba verildi.

KÖTÜ DOKUNMA HAKKINDA EĞİTİM
Bu haber 13 Nisan 2017 - 10:31 'de eklendi.

Avcılar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri bünyesinde bulunan Sosyolog-Aile Danışmanı tarafından verilen eğitimlerde, önce çocukların ailelerine ‘Çocuklarda İhmal ve İstismar’ konu başlığı altında nasıl ortaya çıkartılacağı, çocuklarda belirtilerinin neler olabileceği ve nasıl mücadele edileceği anlatıldı.

“İYİ DOKUNMA KÖTÜ DOKUNMA”

Velilere verilen eğitimin ardından 5 yaş grubundan 120 öğrencinin katıldığı eğitim seminerinde, çocuklara ‘İyi Dokunma’ ve ‘Kötü Dokunma’ arasındaki farkların neler olduğu anlatılırken, kötü durumlarla karşılaştıklarında nasıl davranmaları gerektiğinin altı çizildi. Animasyon filmle çocukların daha iyi anlayabileceği bir dil ile konu pekiştirilirken, seminerin sonunda Avcılarlı aileler düzenlenen etkinlikten ötürü Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benlli’ ye ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA