SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KRİZ SONRASI BİR İLK

23. Dünya Enerji Kongresi’ne katılmak üzere İstanbul’a gelen Rusya Devlet Başkanı Putin’i, Atatürk Havalimanı’nda Başbakan Yardımcısı Canikli ile İstanbul Valisi Şahin karşıladı.

KRİZ SONRASI BİR İLK
Bu haber 10 Ekim 2016 - 14:33 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

UÇAK KRİZİNDEN SONRA BİR İLK
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rus uçağının düşürülmesinden sonra il kez, 23. Dünya Enerji Kongresi’ne katılmak üzere özel uçakla İstanbul’a geldi.

BERAT ALBAYRAK KONUŞTU
Ulaştırma Bakanı Berat Albayrak 23. Dünya Enerji Kongresi’nde konuştu:

Türkiye, ulusal menfaatleri çerçevesinde kazan kazan ilkesine balı bölgesindeki istikrara katkı sağlayan her projenin doğal müttefikidir. Sorumluluktan asla geri durmayacağız. Enerjyi bütüncül bir yaklaşımla ele alıyoruz. Bunun sadece Türkiye’ye değil bütün bölgeye katkı sağlayacağına inanıyoruz.

BAŞBAKAN YILDIRIM KONUŞUYOR
Birazdan konuk devlet başkanları ve sayın Cumhurbaşkanımız enerjiyle ilgili küresel bağlamda değerlendirme yapacak. 65 oturumda kapsamlı bir görüş alışverişi yapılacak. Özetle kongreye atfedilen enerji olimpiyatları tanımının hakkını hak edeceğine inanıyorum. Daha güçlü, daha hızlı, daha yüksekeğe. Ama enerji fiyatlarında istikrarı sağlayalım.
2040 yılına kadar bütçelerin önemli bir bölümünün fosil yakıtlar oluşturacağı ortada. Nükleer nerjiye olan ihtiyacın devam ettiği de ortada. Fukuşima’daki facia bazı tartışmaları yeniden gündeme getirse de yaygın kanı bu yöndeki yatırımların arttırılması yönünde. Dünya enerji haritası değişimekte. Tüm bu dönüşümün etraflıca ele alınabilmesine imkan vermesi bakımından 23. Dünya Enerji Kongresi’nin zamanlamasının da son derece yerinde olduğunu ifade etmek isterim.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA