SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KÜÇÜKÇEKMECE’ DE KUDÜS KONUŞULDU

Küçükçekmece Belediyesi Kudüs Gecesi Özel Etkinliği ile İslam aleminin kanayan yarası Kudüs’e, Kudüs’te yaşananlara dikkat çekti.

KÜÇÜKÇEKMECE’ DE KUDÜS KONUŞULDU
Bu haber 19 Şubat 2018 - 10:57 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen özel etkinliğe Küçükçekmeceli vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Programa Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Sencan ile Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci’ nin yanı sıra KİGEDER Genel Başkanı Ercan Olgun, İHH İnsani Yardım Vakfı Küçükçekmece İlçe  Başkanı Medet Kan, Anadolu Gençlik Derneği Küçükçekmece Şube  Başkanı Atilla Olgunöz, TUGVA Küçükçekmece İlçe Başkanı Eyüp Astürk, Eğitim Bir-Sen Küçükçekmece İlçe Başkanı Yusuf  Sabaz katıldı.

“KUDÜS’Ü GÜNDEMİMİZDE TUTMALIYIZ”

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda söz alan Recep Şencan, Müslümanların Kudüs konusunu sürekli gündemde tutmaları gerektiğini belirterek, “Bizlerin Kudüs’ü çocuklarımıza anlatmamız gerekiyor. Unutmayalım biz Kudüs’ü kaybettiğimiz zaman İstanbul’u kaybetmiş gibi oluruz” dedi. Şencan sözlerini şöyle sürdürdü: “Peygamber Efendimizin 3 kutsal mescit diyerek işaret ettiği, ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa, sürekli saldırısı altında kalmaktadır. Bu saldırıları hangi cesaretle yapıyorlar? Bunun sebebi biz Müslümanlarız. Biz Allah’ın istediği gibi Müslümanlar olamadık maalesef.”

“MESCİD-İ AKSA’NIN ÖNEMİ İYİ ANLAŞILMALI”

Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci ise yaptığı konuşmada, Mescid-i Aksa’ nın öneminin iyi anlaşılması gerektiğine dikkat çekti. Demirci, “Müslümanlar Mescid-i Aksa’yı yönettikleri dönemde güçlüdür. Mescid-i Aksa’dan uzaklaştıkları kadar güçsüzdürler. Selahattin Eyyübi Mescid-i Aksa’ya girdi, güçlüydü. Osmanlılar Mescid-i Aksa’yı ele geçirdiğinde dünyayı yönetiyorlardı. 1948’den beri Mescid-i Aksa işgal altında. Dünyayı Yahudiler yönetmeye çalışıyor” dedi.

“DÜNYA MÜSLÜMANLARI KUDÜS İÇİN BEDEL ÖDEMELİ”

Mescid-i Aksa’nın kolay bir dava olmadığını belirten Demirci, bunun için İslam aleminin bedel ödemesi gerektiğini söyledi. 10 milyon Yahudi’nin  Kudüs’ü Yahudileştirmek için her yıl 2 buçuk milyar dolar harcadığını belirten Demirci, Müslümanların Kudüs için harcadıkları rakamın ise sadece 15 milyon dolar olduğunu kaydetti.

Konuşma sonunda ise Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci’ ye teşekkür ederek çiçek takdim etti. Etkinlikte ayrıca, sanatçılar Harun Beyaz ile Mehmet Ali Aslan Kudüs için birer mini konser verdi.  Kudüs ile ilgili sinevizyon gösterimlerinin yapıldığı gecede katılımcılar duygusal anlar yaşadı. Ömer Faruk Elmas ise Kum Sanatı Gösterisi ile katılımcıların beğenisini kazandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA