SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KÜÇÜKÇEKMECE’DE İÇ ANADOLULARI BULUŞTURAN FESTİVAL

Küçükçekmece Belediyesi,  Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm renklerini ‘Yöresel Festivaller’ etkinliğinde bir araya getiriyor.

KÜÇÜKÇEKMECE’DE İÇ ANADOLULARI BULUŞTURAN FESTİVAL
Bu haber 20 Haziran 2018 - 12:01 'de eklendi.

İç Anadolu Bölgesi’nin yöresel müzik ve lezzetlerinin tanıtıldığı festivalin ilk günü renkli görüntülere sahne oldu. Fevzi Çakmak Meydanı ev sahipliğinde gerçekleştirilen festivalde sahne alan ünlü şarkıcı Onur Şan, söylediği şarkılarla Küçükçekmecelilere coşku dolu bir gece yaşattı. Vatandaşlar, ünlü sanatçıya büyük ilgi gösterdi.

Konya, Tokat, Sivas, Niğde ve Yozgatlı vatandaşların büyük ilgi gösterdiği gecede bölgenin yöresel sanatçıları Yavuz Emin Kuruçaylı, Mustafa Tatlıtürk ve Sami Çelik de sahne aldı. Sanatçıların söylediği oyun havalarında vatandaşlar çiftetelli oynayıp,halaylar çekti. Coşku ve eğlence dolu geceye AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de katıldı. 

Milletvekili Halis Dalkılıç vatandaşları selamlayarak, festivalde binlerce hemşeriyi bir araya getiren  Başkan Karadeniz’e teşekkür etti. 

BAŞKAN’DAN BİRLİK MESAJI

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz birlik ve beraberlik mesajı verdiği konuşmasında, “Bu alan İstanbul’un kamu eliyle yapılmış en büyük pazar alanı. Burada binlerce hemşerimizle bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. İlçede yapımı devam eden pazar yerlerini çok yakında teker teker hizmete sokacağız. Küçükçekmece’de pek çok projeyi hayata geçirdik. Sizleri yepyeni hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Alanda bulunan Hünerli Eller Çarşısı ve yöresel çadırlar da vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Karadeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu ve Trakya- Rumeli gecelerine de ev sahipliği yapacak festival 3 gün boyunca devam edecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA