SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KÜÇÜKÇEKMECE’DE SOKAK İFTARLARI BAŞLADI

Küçükçekmece Belediyesi’nin her yıl on binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturduğu sokak iftarlarının ilki Yarımburgaz Mahallesi’nde yapıldı.

KÜÇÜKÇEKMECE’DE SOKAK İFTARLARI BAŞLADI
Bu haber 30 Mayıs 2017 - 14:00 'de eklendi.

Ramazan’ın bereketinin paylaşılan lokmalarla arttığı iftar programına katılan vatandaşlar erken saatlerde alanı doldurdu. İftar programına Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut da katıldı. Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya mahalle sakinlerinin Ramazan aylarını tebrik ederek, iftar programlarını düzenleyen Başkan Karadeniz’e teşekkür etti.

“RABBİM ORUÇLARIMIZI KABUL ETSİN”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz mahalle sakinlerini sofralarında selamlayarak, Ramazan aylarını tebrik etti. Karadeniz alanda yaptığı konuşmada, “Bizim mütevazi soframızı tercih ettiğiniz bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederim. Küçükçekmece Belediyesi olarak ilk sokak iftarımızı Yarımburgaz Mahallemizde yapıyoruz. Dualarda buluşalım ve Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul eylesin. Yarımburgaz Mahallemizin imar problemini çözümü noktasında önemli adımlar attık. Elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Komşuların birlik ve beraberliğine sahne olan iftar sofralarında oruçlarını açan vatandaşlar, iftar duasını da hep birlikte yaparak, Ramazan ayını  manevi bereketini yaşadı. Mahalle sakinleri gerçekleşen iftar yemeğinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, sokak iftarında ayrıca Küçükçekmece Belediyesi tarafından hizmet veren ikram aracı ile vatandaşlara çay ve meşrubat ikram edildi. Çocuklar da Hacivat- Karagöz ve animasyon gösterileri ile eğlendi.

Protokol üyeleri, 2. Amatör ligden 1. Amatör lige yükselen Özyarımburgaz Spor Kulübü yöneticileri ve futbolcularını da tebrik ederek başarılar diledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA