SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KÜLTÜR SANATTA MARKA OLDU

Küçükçekmece Belediyesi düzenlediği kültür sanat etkinlikleriyle 2017 yılında 690 bin 334 izleyiciye ulaştı.

KÜLTÜR SANATTA MARKA OLDU
Bu haber 06 Şubat 2018 - 12:11 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Küçükçekmece Belediyesi yalnızca Küçükçekmecelilere değil tüm İstanbullulara geniş bir kültür sanat yelpazesi sunuyor.  2017 yılında Küçükçekmece’de kültür sanat alanında yapılan etkinlikleri 690 bin 334 kişi izledi.

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi başta olmak üzere Cennet, Atakent ve Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezleri, Geleneksel Sanatlar ve Müzik Akademileri ile binlerce kişiye ulaşan Küçükçekmece Belediyesi, İstanbul’un en önemli kültür sanat merkezlerinden biri oldu. Küçükçekmece Belediyesi binlerce sanatsever için söyleşi, konser, festival, tiyatro, sergi, özel etkinlik, dinleti, seminer ve atölye çalışmaları düzenledi.

Küçükçekmece’nin kültür sanatta bir marka olduğunu belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise, “Biz Küçükçekmece’de sadece yol bakımı, alt yapı, çevre düzenlemesi, çöp toplama gibi hizmetleri yapmıyoruz; insanımıza yatırım yapıyoruz. Vatandaşlarımızı kültür ve sanatla buluşturuyoruz. Onların evlerinde, sokaklarında, ilçelerinde mutlu bir hayat sürmesini amaçlıyoruz” dedi.

51 BRANŞTA 13 BİN KURSİYER

Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde hizmet veren kültür merkezlerinde 2017 yılında 51 branşta yaklaşık 12 bin 992 kursiyere ücretsiz eğitim verildi. Cennet, Sefaköy ve Atakent Kültür Sanat Merkezleri’nde, meslek, sanat, atölye ve okuma-yazma branşlarında, çocuk ve yetişkin grubu kursiyerleri, alanlarında uzman eğitmenler tarafından eğitim gördü.

YÜKSEK OKUL SEVİYESİNDE EĞİTİM

Yüksek okul kalitesinde eğitim veren Geleneksel Sanatlar Akademisi’nde Türkiye’nin geleneksel sanatlardaki önemli isimleri Hat, Tezhip, Minyatür, Ebru, Çini, Cilt, Kaligrafi gibi geleneksel sanatlarda 20 bin 545 kişiye eğitimler verdi. Geleceğin sanatçılarını yetiştiren Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi’nde ise 7 bin kişiye gitar, bağlama, piyano gibi farklı branşlarda müzik eğitimi verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA