SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KUMBURGAZ CAZİBE MERKEZİ OLACAK

İstanbul’un ve yazlıkçıların gözde tatil merkezleri arasında yer alan Kumburgaz, yapılan çalışmaların ardından cazibesini daha da arttıracak.

KUMBURGAZ CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Bu haber 09 Temmuz 2018 - 11:10 'de eklendi.

Büyükçekmece Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yol bakım, onarım ve yapım çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Kumburgaz Mahallesi, Hürriyet 2 Caddesi, Vildan Sokak, Hande Sokak, Ayrıntı Sokak, Aybike Sokak ve Kutup Sokak’ta çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Esmer Sokak’ta parke taşı ve Söğütler Caddesi’nde tretuvar çalışmaları da devam ediyor. Mahalle sakinlerinin istek ve önerilerine öncelik veren ekipler çalışmalarını, vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda sürdürüyor.

Çalışmalar yeni okul çevresinde yoğunlaştı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün Kumburgaz Mahallesi’ne kazandırdığı, depreme dayanıksız eski okulun yerine yaptırılan ilk ve ortaokul olarak hizmet verecek okul çevresinde bulunan tüm cadde ve sokaklar baştan sona yenileniyor. Okul bölgesindeki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte öğrencilerin ulaşım güvenliği de sağlanmış olacak.

Çocuklarımızın güvenliği her şeyden çok daha önemli”

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; ”Kumburgaz Mahallesi’nde eş zamanlı olarak pek çok sokak ve caddede çalışmalarımız sürüyor. Kumburgaz’da yeni yaptığımız Kuvayı Milliye İlk ve Ortaokulu’nun çevre düzenleme çalışmalarının yanı sıra okul bölgesindeki yolları da yeniliyoruz. Çocuklarımızın güvenliği ve en iyi şekilde eğitim almaları bizim için her şeyden daha önemli. Yapılan çalışmalar sayesinde çocuklarımızın yeni okullarına ulaşımları hem kolaylaşacak, hem de çok daha güvenli olacak” şeklinde konuştu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA