SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

LİSELİLERDEN GENÇLİK MECLİSİ

Küçükçekmece Belediyesi Lise Gençlik Meclisi ilk toplantısını, geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Toplantıda, Meclis Başkanı ve Komisyon Üyelerinin seçimleri yapıldı.

LİSELİLERDEN GENÇLİK MECLİSİ
Bu haber 23 Şubat 2017 - 12:27 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Küçükçekmeceli gençleri böylesine güzel bir etkinliğe imza attıkları için tebrik eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Her zaman Küçükçekmeceli gençlerimizin yanındayız. Her konuda destek vermeye devam ediyoruz. Bugün şunu anlıyorum ki tüm bu çabalarımız boşa gitmemiş. Küçükçekmece’de kendi mahallesiyle kendi semtiyle ilgilenen, kendi sorunları için elini taşın altına koyarak bir şeyler yapmaya çalışan gençler yetişmiş. Bu beni çok gururlandırdı. Biz, bu gençler sayesinde geleceğe artık daha güvenli bir şekilde bakıyoruz” diye konuştu.

BAŞKANLIK SEÇİMİ YAPILDI

Lise Gençlik Meclisi Başkanı ve komisyon üyelerinin seçiminde ise büyük bir mücadele yaşandı. Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi Öğrencisi Zafer Görgü ile Fahreddin Kerim Gökay Anadolu Lisesi Öğrencisi Berkan Arıkanarasında adaylık için kıyasıya bir rekabet yaşadı. Gerçekleşen oylama sonunda Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi Öğrencisi Zafer Görgü oyların çoğunluğunu alarak Küçükçekmece Belediyesi Lise Gençlik Meclisi Başkanı oldu. Başkan Yardımcılığı’na ise Zehra Saygın seçildi. Lise Gençlik Meclisi Başkanı ve Başkan Yardımcısı’nın seçiminin ardından komisyon seçimleri yapıldı. İkinci toplantının 23 Şubat 2017 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.

TÜM GENÇLERİMİZE TEŞEKKÜRLER

Lise Gençlik Meclisi üyelerine bilgiler aktaran Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt ise “Küçükçekmece Belediyesi Lise Gençlik Meclisi olarak çalışmalarımızı tüm ilçe sınırlarını içerisine katacak şekilde genişletme kararı aldık. Okullarımızdan gelecek arkadaşlarımızla birlikte çok daha demokratik ve çok sesli bir meclis haline gelmiş olacağız. Küçükçekmece’de yaşayan her bir genç kardeşimiz bize katılıp gençliğin sorunları ve çözüm önerilerine yönelik katkıda bulunabilir” dedi. Kurt, ayrıca Küçükçekmece Belediyesi Lise Gençlik Meclisi olarak gerçekleştirdikleri bu ilk toplantıda gençlere katılımlarından dolayı da teşekkür etti.

Küçükçekmece Belediyesi Lise Gençlik Meclisi Komisyonları ise şunlar oldu:
İnsan Hakları Hukuk ve Çocuk Hakları İhlallerinini izleme Komisyonu, Basın Yayın Tanıtım ve Koordinasyon Komisyonu, Eğitim Kültür Sanat Komsiyonu, Çevre ve Sağlık Komsiyonu, Engelliler Komsiyonu, Gezi ve Spor Komsiyonu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Komsiyonu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA