SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

MARAŞLILAR, KURTULUŞLARINI KUTLADI

Küçükçekmece Belediyesi, Kahramanmaraş Dernekler Federasyonuyla birlikte Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘’Kahramanmaraşlılar Gecesi’’ düzenlendi. 

MARAŞLILAR, KURTULUŞLARINI KUTLADI
Bu haber 16 Şubat 2017 - 10:22 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97’inci yılı münasebetiyle düzenlenen geceye, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Ardıç ile birlikte Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda Kahramanmaraşlı vatandaş katıldı.

Birçok davetlinin geceye Kahramanmaraş’ın kurtuluşunda giyilen çete kıyafetiyle katılması dikkat çekti. Program içerisinde yapılan protokol konuşmalarının ardından Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Ardıç Milletvekili Hasan Turan’a Kahramanmaraş’ın yöresel kıyafeti olan çete kıyafeti giydirdi. Gecenin ilerleyen saatlerinde sahne alan İsmail Hazar’ın seslendirdiği Kahramanmaraş türküleriyle vatandaşlar doyasıya eğlendi.

 MARAŞ DONDURMASINA YOĞUN İLGİ

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşu münasebetiyle Küçükçekmece’de düzenlenen törende davetlilere dondurma ve tarhana ikram edildi. Dünyaca meşhur olan Kahramanmaraş dondurmasından tatmak isteyen vatandaşlar, dondurmaya yoğun ilgi gösterdi. 

“SÜTÇÜ İMAM İLE 15 TEMMUZ KAHRAMANLARI ARASINDA HİÇ FARK YOK”

 Gecede bir konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “15 Temmuz’daki milletimizin direnişiyle Maraş işgaline karşı milletimizin gösterdiği refleks arasında fark yoktur. Maraş’ın işgalinde Müslüman Türk kadınının örtüsüne el uzatan Fransız’ı orada yere seren Sütçü İmam’ın duruşuyla, 15 Temmuz’da tankın önüne çıkan ve milletimizin bu topraklarını işgal edemezsiniz diyerek göğsünü namluların önüne siper eden kardeşlerimizin arasında hiçbir fark yoktur” dedi.

“MİLLETİMİZ ASİL RUHU HİÇBİR ZAMAN UNUTMUYOR”

 Küçükçekmece Belediye Başkanı Yardımcısı Recep Şencan ise “Kahramanlık ismini hak eden seviyede büyük bir fedakârlık gösteren o günkü Kahramanmaraş’ın cesur insanları her türlü imkansızlıklara rağmen din için, İslam için, bayrak için canlarını seve seve vermeyi göze aldılar. Tabi bu milletimiz asil ruhu hiçbir zaman unutmuyor. 15 Temmuz’da da bunu hep birlikte yaşadık. Gerektiğinde vatan için, İslam için, bayrak için gözünü kırpmadan canını veren evlatlarımız neslimiz var. Bunun içinde Allah şükrediyoruz” diye konuştu. Gecenin sonunda ise Küçükçekmece Belediye Başkanı Yardımcısı Recep Şencan, protokol üyelerine plaket takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA