SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

‘MEMLEKETİM NAZIM HİKMET’ SAHNELENDİ

Nâzım Hikmet’in doğumunun 115.  yıl dönümünde ;  gazeteci-yazar Enver Aysever’in yazdığı ve tiyatro sanatçısı Melda Gür ile birlikte sahnelediği “Memleketim Nâzım Hikmet” isimli müzikli gösteri Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun da katılımıyla Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde Bakırköylülerle buluştu.

‘MEMLEKETİM NAZIM HİKMET’ SAHNELENDİ
Bu haber 17 Ocak 2017 - 10:53 'de eklendi.

“Bu bir şairin öyküsü. Bu bir hasretlik öyküsü. Nazım Hikmet memleket, memleket Nâzım Hikmet… Bu onun türküsü” sözleri ile gösteriye başlayan Aysever, Melda Gür ile birlikte şair Nazım Hikmet’in yaşamından kesitleri şiirsel bir dil ile aktardı. Gösteriye Özge Metin, Çiğdem Erken, Gökhan Büyükkara ve Mustafa Soydemir kendi besteleriyle eşlik etti.

Ayrıca izleyiciler gösterinden önce, Bakırköylü Sanatçılar Derneği tarafından düzenlenen Nazım Hikmet Resim Sergisi’ni ziyaret etme olanağı buldu.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Nazım Hikmet Ran’ın doğumunun 115. Yılında hem müzikli gösteriye hem de resim sergisine Bakırköy Belediyesi olarak ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde iz bırakan kültür-sanat ustalarını anmaya devam edeceğiz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA