SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

MEVLÜT UYSAL TABELASINI YIKTIĞI İLÇEYE ADAY OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Ak Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı oldu. Gece yarısı operasyonuyla Büyükçekmece’nin ilçe tanıtım tabelasını yıkan Uysal, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi yakınına çöp transfer istasyonu yapılmak isteniyordu.

MEVLÜT UYSAL TABELASINI YIKTIĞI İLÇEYE ADAY OLDU
Bu haber 31 Aralık 2018 - 11:24 'de eklendi.

Büyükçekmece’den Belediye Başkan adayı olan Mevlüt Uysal’ı Büyükçekmeceliler tepkiyle karşıladı. Gece yarısı operasyonuyla binlerce liralık ilçe tanıtım tabelasını yıktıran Büyükşehir Belediyesi ekipleri aynı zamanda da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi yakınına çöp transfer istasyonu yapılmak isteniyordu. Çevre sakinleri Büyükçekmece’yi bu kadar dışlayan belediye başkanının Büyükçekmece’de aday olmasına anlam veremiyoruz ifadelerini kullandı.

AKGÜN’DE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Büyükçekmece ilçesinin girişindeki tapulu bir arazi üzerinde bulunan “Mutluluk Şehri Büyükçekmece Hoşgeldiniz” yazılı tabelanın Büyükşehir Belediyesi tarafından bir gece yarısı operasyonuyla yıkılarak parçalanmasına da tepki gösteren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün konuşmasını şöyle sürdürdü; “10 tane arabayla gecenin 01.30’unda tabelayı bu hale getirmek, 17 milyonun iradesini taşıyan Büyükşehir Meclisi adına yani bizler adına doğru bir iş değildir. Bunun bir hata, yanlışlık olduğunu ve bir daha tekerrür etmeyeceğini bekliyorum ama tabelayı yerine koy deseniz de koymayacağımı belirtmek isterim.”

PLANLAR VATANDAŞI MAĞDUR ETTİ

Akgün Celeliye, Kamiloba, Güzelce ve Kumburgaz mahallelerine yönelik 1/1000’lik imar planlarının Büyükşehir Belediye Meclisi’nden oybirliğiyle geçmesine karşın Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanmamasının bölge halkını mağdur ettiğini ifade etmiş: “Bu meclis, 17 milyonun seçmiş olduğu ve halkın iradesini sırtında taşıyan meclistir. Bizler, oy birliğiyle bunları çıkarttıktan sonra halka uygulama noktasında yansıtılmıyorsa o zaman bu meclisin iradesine gerek var mı? Sayın başkan ve ilgililerden ricam; bu meclisin iradesiyle ortaya konulmuş planların onaylanıp, gönderilmesidir. Tabii ki biz fazla beklemeyeceğiz. Buradan çıkmış olan 1000’likleri üç ayda uygulamaya koyacağız ama gönül ister ki prosedür tam yürüsün. Çünkü burası Türkiye’nin ikinci büyük meclisidir.” demişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA